Proč se šťastné páry nevystavují na Facebooku? Má to hned několik důvodů

Proč se šťastné páry nevystavují na Facebooku? Má to hned několik důvodů Zdroj: Shutterstock.com

Stačí kliknout na ikonku „ve vztahu“ a život se vám okamžitě obrátí o 180 stupňů. Tedy aspoň na Facebooku. Na této sociální síti ovšem není nic takové, jak se zdá. Šťastné páry zpravidla nemají potřebu cokoliv zveřejňovat. Zamilované fotky s líbivými komentáři podle výzkumu Northwestern University sdílí spíš lidé, kteří se ve vztahu cítí nejistí.

Kvalita vztahu a postování na sociálních sítích

Některé páry drží své soukromí pod pokličkou, jiní svými zamilovanými fotkami a vzkazy doslova zahlcují facebookovou zeď. I když se můžeme z obsahu na sociální síti dočíst ledacos, skutečnost bývá úplně jiná. Také vědci z americké Northwestern University tvrdí, že páry, které své štěstí nevystavují na Facebooku či Instagramu, jsou mnohem šťastnější než ti, kteří se chlubí každičkou láskyplnou a dojemnou maličkostí svého vztahu.

Jak tedy spolu souvisí kvalita vztahu a postování na sociálních sítích?

Zdroj: Shutterstock.com

1. Lidé, kteří si nejsou jistí ve vztahu, sdílí zamilovaný obsah mnohem častěji

Když si dva lidé na sociálních sítích vyznávají veřejně lásku, sdílí své romantické aktivity a zamilované fotky, už tu něco nehraje. Tímto postojem se snaží druhé přesvědčit o tom, že mají šťastný a zdravý vztah. Ovšem ve skutečnosti se cítí ve vztahu nejistí: Na sociálních sítích proto hledají prostřednictvím lajků a obdivných komentářů jenom potvrzení toho, že jim to s partnerem opravdu klape.

2. Když je pár šťastný a spokojený, nemá potřebu se rozptylovat na sociálních sítích

Šťastné páry jsou zaneprázdněné svou vlastní přítomností. Nemají zkrátka potřebu informovat o tom, jak jim je spolu dobře, ostatní lidi na sociálních sítích. Natož aby stále dokola postovali společné zamilované fotografie. Jsou tu zkrátka jeden pro druhého a nepotřebují se ve svém štěstí kýmkoli dalším utvrzovat.

3. Spokojené páry své problémy řeší offline

I nad spokojeným vztahem se občas vynoří zakaboněné mráčky. Pokud jde o vyrovnaný pár, snaží se své problémy řešit v soukromí. Není nic horšího, než rozpory ve vztahu řešit veřejně na sociálních sítích, kde se o nich dozví nejen rodina a přátelé, ale i spolupracovníci. I sebemenší rozpor, který pár řeší na sociálních sítích, navíc může přerůst v bublinu nebývalých rozměrů.

Zdroj: Shutterstock.com

4. Šťastné páry si nepotřebují nic dokazovat

Lidé, kteří jsou spolu skutečně šťastní, nepotřebují druhým na sociálních sítích o své lásce vůbec nic dokazovat. Na takovém Facebooku či Instagramu se zkrátka zbytečně nepředvádí a ani se nesnaží třeba o to, aby na ně žárlil někdo další. Šťastné páry jsou tu offline jeden pro druhého a nežijí momenty druhých v online světě.

5. Lidé, kteří žijí pouze své offline životy jsou mnohem šťastnější

Dánský Institut pro výzkum štěstí došel k závěru, že lidé, kteří nemají účet na Facebooku jsou mnohem šťastnější. Na základě výzkumu mimo jiné zjistil, že uživatelé této sociální sítě jsou náchylnější k rozčilení, depresím, ale i obavám.

Naopak lidé, kteří nejsou k této síti připojení, nemají tendenci se tolik srovnávat se svým okolím. Žijí své reálné životy a mají opravdové vztahy, pro které nehledají uznání v online světě.

Autor:
Publikováno: 20. 2. 2019 12:00 Nahlásit obsah