Plátek citronu vedle postele dokáže zázraky: Jaký dopad má na vaše zdraví, zatímco spíte?

Plátek citronu vedle postele dokáže zázraky: Jaký dopad má na vaše zdraví, zatímco spíte? Zdroj: Shutterstock

Napadlo vás někdy položit si na noční stolek vedle postele plátek citronu? Ač vám to možná přijde jako nesmyslný nápad, tímto jednoduchým trikem v průběhu jedné noci výrazně prospějete svému zdraví. Jak na vás tedy bude plátek citronu působit, zatímco budete spát? Zbavíte se nahromaděného stresu a uvolníte dýchací cesty. A nejen to.

Citron vedle postele působí pozitivně na kvalitu spánku i celkové zdraví

Spousta z nás si navykla pít čerstvě vymačkanou citronovou šťávu naředěnou studenou vodou hned po ránu. Tímto způsobem můžete v novém dni skvěle nastartovat metabolismus a zrychlit tak spalování tuků v těle. Citron však nenapomáhá pouze k hubnutí. Večer a v noci přináší lidskému tělu zcela odlišné benefity.

Stačí, když si připravíte skleněnou či porcelánovou mističku, do které vložíte plátky z jedné poloviny citronu. Tuto misku umístěte večer na noční stolek tak, aby byla v noci co nejblíž vaší hlavy. Citron tímto způsobem ovlivní nejen kvalitu vašeho spánku, pozitivně zapůsobí i na vaše celkové zdraví. Když tento postup budete opakovat každý večer, co vše můžete očekávat?

Zdroj: Shutterstock

Budete ve větší psychické pohodě

Vůně čerstvého citronu má aromaterapeutické vlastnosti. Díky tomu vám citron položený každý večer vedle postele zklidní mysl, odbourá napětí a nahromaděný stres a také zmírní depresivní a úzkostné nálady.

Lépe se vyspíte

Citronová vůně uklidňuje nervový systém, napomáhá také relaxaci. Díky esenciálním olejům z citronu, které vzhledem ke svým antiseptickým účinkům pročišťují vzduch, se vám bude také mnohem lépe usínat. Váš spánek bude navíc klidnější a kvalitnější.

Zklidníte dýchací cesty

Citron vám uleví a kvalitní spánek zajistí i tehdy, pokud máte rýmu a ucpaný nos. Svěží citronová vůně totiž napomáhá snazšímu dýchání, protože zklidňuje a uvolňuje dýchací cesty.

Zdroj: Shutterstock

Budete plní energie

Esenciální oleje ukryté v plátcích citronu stimulují produkci serotoninu (neboli hormonu štěstí) v mozku a jak už bylo řečeno, blahodárně působí i na náš nervový systém. Citron tedy zajistí, že se po noci plné vydatného spánku ráno probudíte s lepší náladou a plní energie.

Zbavíte se dotěrného hmyzu

Na plátky nakrájený čerstvý citron je rovněž účinným přírodním repelentem. To je i další důvod, proč byste si jej měli každý večer položit na noční stolek. Odpudíte díky němu komáry i další dotěrný hmyz.

Autor:
Publikováno: 6. 1. 2023 10:13 Nahlásit obsah