První dovolená s novým partnerem: Jde o zatěžkávací zkoušku partnerského vztahu, která má svá pravidla

První dovolená s novým partnerem: Jde o zatěžkávací zkoušku partnerského vztahu, která má svá pravidla Zdroj: Shutterstock.com

Jedete se svým novým partnerem na svou první společnou dovolenou? Ať už se chystáte na týden k moři nebo vyrážíte do hor, počítejte s tím, že váš vztah projde zatěžkávací zkouškou. Právě na dovolené zjistíte, jestli vám to bude s partnerem, se kterým jste krátce, opravdu klapat. Aby váš vztah neztroskotal hned na začátku, držte se těchto pravidel.

Nikdy nejezděte na místa, kde jste byla se svým ex

Když už se se svým novým partnerem chystáte na letní dovolenou, nikdy byste společně neměli zamířit na místo, které jste dříve navštívila se svým expřítelem. Raději si vyberte takovou destinaci, která je nová pro vás oba. Začnete tak s čistým štítem a na dovolenou si vytvoříte jenom pěkné vzpomínky.

Nebojte se diskutovat o penězích

I když to nezní příliš romanticky, ujasněte si se svým čerstvým partnerem finanční rozpočet celé dovolené. Zvlášť pokud jste spolu pouze krátce, a ještě spolu nebydlíte, určitě byste spolu měli předem probrat, kdo z vás co zaplatí. Ať potom během dovolené nedojde ke zbytečným sporům.

Vyberte si místo, které vám poskytne dostatek klidu a relaxace

První společnou dovolenou byste měli absolvovat na místě, které vás nebude stresovat. Naopak byste si měli plnými doušky společně užívat klidu a relaxace, aniž byste byli pod časovým tlakem a stále se za něčím honili. Kam tedy vyrazit? Vyberte si takovou destinaci, která láká vás oba.

Zdroj: Shutterstock.com

Naučte se dělat kompromisy

Partneři, kteří se navzájem milují a chtějí být spolu, by se měli naučit dělat kompromisy. Je důležité, abyste se naučili vyslyšet přání a potřeby jeden druhého. Dobrou školou vám může být právě vaše první společná dovolená, na které se snažte vycházet si s partnerem co nejvíc vstříc.

Zahoďte telefon a odpojte se od internetu

Abyste se během letní dovolené co nejlépe poznali, dejte pryč z ruky telefon a věnujte se pouze jeden druhému. Zaměřte se na společné aktivity, díky kterým poznáte, zda k sobě skutečně patříte.

Nechte jeden druhého vydechnout

Se svým partnerem jistě nejste zvyklá trávit 24 hodin 7 dnů v týdnu. Aby mezi vámi nedošlo k ponorce, nechte si také během dovolené dostatek osobního prostoru. A to třeba ke čtení knížky, cvičení nebo procházce. I tyto drobné aktivity vám pomůžou k tomu, abyste si jeden od druhého na chvíli odpočali.

Zdroj: Shutterstock.com

Svého partnera po očku sledujte: Zjistíte, jaký skutečně je

V každém případě se díky společné dovolené s partnerem lépe poznáte. Jelikož jste spolu před tím nebyli permanentně, máte možnost odhalit jeho skutečnou povahu, návyky i chování, o kterých jste dříve možná ani nevěděla. Právě díky tomu zjistíte, zda se skutečně jedná o partnera vhodného pro další společný život.

Uchovejte si vzpomínky na svou první dovolenou

Vzpomínky na svou první dovolenou, ze kterého jste vyšli jako stabilní partnerský pár, si nemusíte uchovávat pouze formou selfíček. Buďte sentimentální a schovejte si třeba korkovou zátku od šampaňského nebo si vylisujte či usušte darovanou květinu. Vždy, když se na tyto předměty podíváte, vyskočí vám v hlavě vzpomínka na vaše krásné začátky.

Autor:
Publikováno: 16. 7. 2019 14:00 Nahlásit obsah