Syn chtěl po své mamince každý den 2 svačiny do školy. Dojme vás, proč to dělal

Syn chtěl po své mamince každý den 2 svačiny do školy. Dojme vás, proč to dělal Zdroj: Shutterstock

Máte dítě školou povinné? V tom případě je pro vás příprava svačiny samozřejmostí a také skvělým způsobem, jak svému školákovi doplnit nezbytné živiny a zpříjemnit mu den. Bohužel i v dnešní době některé děti zůstávají ve škole bez jídla, protože jejich rodiče nemají zkrátka peníze.

Chlapec požádal, že chce o jeden oběd a jednu svačinu navíc

Možná si řeknete, že existují preventivní programy, které tento problém řeší. Ovšem pro rodiny, které pomoc potřebují, není vždy snadné na tuto finanční podporu dosáhnout. Své by mohla vyprávět maminka Josette Duranová, kterou její syn Dylan jednoho dne požádal, aby mu začala do školy každý den balit o jednu svačinu a o jeden oběd navíc.

Zdroj: Shutterstock Tato americká maminka si nejprve pomyslela, že je její syn hladový, protože se vyvíjí a proto potřebuje víc jídla. Skutečnost však byla úplně jiná. Josette Duranová svému synovi Dylanovi balila dvě svačiny a dva obědy do školy celý jeden měsíc. Až poté se jej zeptala, jestli to s jídlem náhodou nepřehání. A dočkalo se jí neuvěřitelné odpovědi, kterou posléze sdílela na sociálních sítích.

„Mami, to je pro mého nového kamaráda, chlapce, který nemá tolik, co já. K obědu je jen ovoce, mohla bys připravovat oběd i pro něj? Myslím, že na oběd nemá peníze,“ vysvětlil své mamince Dylan.

Zdroj: Shutterstock

Dylan má srdce na pravém místě

Tento chlapec, který má srdce na pravém místě, si totiž ve škole všiml kluka, který seděl sám a který měl k obědu pouze ovocný pohár nebo kousek ovoce. Poté, co se Dylanova maminka ještě dozvěděla, že chlapcova máma přišla nedávno o práci, snažila se i nadále každý den zajistit dvě svačiny a dva obědy jak pro svého syna Dylana, tak pro jeho spolužáka. Chlapcům balila například dva sendviče, dvě svačiny, dvoje pití, dva sáčky krekrů a dva ovocné poháry.

Video níže vás přesvědčí, že tento dojemný příběh se vážně stal. Jaké ponaučení bychom si z něj měli odnést? Dívejte se kolem sebe, i vy můžete mít ve svém okolí někoho, kdo potřebuje pomoc a kdo vaši laskavost rozhodně ocení.

Zdroj: Abcnews.go.com, Huffpost.com

Autor:
Publikováno: 29. 2. 2024 13:24 Nahlásit obsah