Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Zákon přitažlivosti existuje: Co muže na ženách nevědomky přitahuje?

Zákon přitažlivosti existuje: Co muže na ženách nevědomky přitahuje? Zdroj: Shutterstock.com

Jak podle mužů vypadá ženský ideál krásy a jak by definovali svou femme fatale? Každý muž vám jistě řekne něco jiného. Nejde jenom o výrazný dekolt, pevný zadeček, pěkný obličej, inteligenci či laskavou povahu. Muže nenechají v klidu úplně jiné parametry ženské krásy, které je k zástupkyním něžnějšího pohlaví podvědomě přitahují jako magnet.

Části ženského těla se skrytými afrodiziakálními účinky: Které jsou největší vábničkou na muže?

Prototyp femme fatale rozhodně neexistuje. I když se každému muži líbí něco jiného, podvědomě jej přitahují určité části ženského těla, které na něj působí doslova afrodiziakálně. Které parametry ženské krásy tedy muže přitahují nejčastěji, i když o tom často ani netuší?

Zakřivení bederní páteře: Na úhlu mezi zády a zadečkem záleží

Zdroj: Shutterstock.com

Pro muže je na ženách jednoznačně nejatraktivnější zakřivení bederní páteře. Tento úhel mezi zády a ženským zadečkem je pro muže nejpřitažlivější, má-li kolem 45,5 stupňů. Podle sociologů muži na ženy, které vynikají právě touto předností, podvědomě pohlížejí jako na vysoce plodné a schopné v pořádku donosit zdravé dítě.

Délka nohou: Čím delší, tím lepší

Zdroj: Shutterstock.com Délka nohou je považována za všeobecný standard ženské krásy. Tuto skutečnost potvrdil také výzkum klinického psychologa Leona Zeltzera. Muži, kteří se jeho studie zúčastnili, jednoznačně potvrdili, že upřednostňují ženy s delšíma nohama.

Podle Zeltzera ovšem muži nebaží po vysokých ženách. Líbí se jim spíš ty ženy, jejichž nohy jsou delší ve srovnání se zbytkem jejich těla. V tomto případě tedy velmi záleží na ženiných tělesných proporcích.

Poměr pasu a boků: Číslem erotické svůdnosti je 0,7

Zdroj: Stylecraze.com Ideálním poměrem pasu a boků disponovala muži obdivovaná Marilyn Monroe. Poměr pasu a boků 0,66 až 0,7, který muži podvědomě považují za jeden z nejpřitažlivějších parametrů ženské krásy, mají třeba hollywoodské herečky Jessica Alba nebo Kelly Brook.

Tento typicky ženský poměr mezi pasem a boky souvisí s plodností. Pro muže jde přitom o jeden z nejdůležitějších výběrových faktorů při hledání ideální partnerky.

Limbálský prsten kolem oční panenky: Nepatrný, ale prudce přitažlivý detail

Zdroj: Shutterstock.com Řada žen je výjimečná také svýma očima. Kolem oční panenky totiž některé z nich mají limbálský prsten. Jde o tmavý až černý kruh, díky jehož existenci je žena pro muže ještě přitažlivější. Vědci z University of California došli k tomu, že nositelky širších a výraznějších limbálských prstenů mají díky své výjimečnosti pro muže mnohem atraktivnější obličej.

Ideální věk? 24 až 26 let

Zdroj: Shutterstock.com Jak staré partnerky preferují muži pod 20 let a muži nad 30 let? I když byste pokaždé řekli jiná čísla, tito muži se na ideálním věku svých partnerek prakticky shodnou. V zásadě upřednostňují ženy od 24 do 26 let. Proč to tak je? Podle sociologů je tento fakt dán skutečností, že ženy této věkové kategorie jsou pro muže zkrátka nejplodnější.

Barva očí: Důležitá je shoda, a to zvlášť u očí modré barvy

Zdroj: Shutterstock.com Muži si podvědomě vybírají partnerky se stejnou barvou očí. Alespoň to tvrdí vědci z norské Tromso University. Například muži s modrýma očima preferují ženy s očima ve stejné barvě. Zákony genetiky říkají, že dva modroocí rodiče budou mít modrooké dítě. Modroocí muži si tímto způsobem nevědomky do budoucna zajišťují potvrzení otcovství svých dětí.

Autor:
Publikováno: 11. 3. 2019 14:00 Nahlásit obsah