Zbabělé rozchody přes internet. Tohle jsou ty nejnebezpečnější z nich

Zbabělé rozchody přes internet. Tohle jsou ty nejnebezpečnější z nich Zdroj: Shutterstock

Sociální sítě vládnou světu a jejich vliv se odráží i co se týče seznamování. V dnešní době není nic výjimečného, že se pár potká právě na Facebooku, online seznamce či na jiné síti. Bohužel stejně jako v běžném životě, i ve virtuálním prostředí dochází k rozchodům, které ubližují.

Těchto rozchodů je několik typů a dokonce jsou i pojmenovány. Říká vám něco benching, ghosting nebo pigging?

Benching

Jestliže budeme hovořit o benchingu, jedná se o stav, kdy si s někým píšete, dokonce jste se třeba i setkali, avšak tím to skončilo. Jedná se o takový pořadník, kdy s vámi dotyčný komunikuje jen proto, že jste jeho záloha, kdyby mu to nevyšlo s někým jiným. Nikdo vám však nezaručuje to, že jste v tomto nesmyslném pořadníku druhá, někdy můžete být i pátá či šestá a o to přeci nikdo nestojí, nemyslíte?

Ghosting

Název ghosting ve světě internetu existuje již pár let. Jak sám název napovídá, jedná se o to, že s vámi dotyčný absolvuje několik dokonce povedených schůzek, avšak později z neznámých důvodů zmizí jako duch a vy o něm nic nevíte. Pro muže je totiž někdy zmizet jako pára nad hrncem jednodušší, než vysvětlovat, že si našli někoho jiného.

Zombieing

Zombieing navazuje na ghosting. Když s někým randíte, on najednou zmizí a pak se znovu objeví, je to jako zombie. Na tom by nebylo nic zvláštního, jen je dobré si dát pozor na to, jakým způsobem vás znovu vyhledal. Zda se nejedná o stalking či jiné nevhodné chování.

Zdroj: Shutterstock

Haunting

Následující chování je velmi podobné zombieingu, avšak s tím rozdílem, že vás dotyčný nekontaktuje, ani se s vámi nesnaží setkat. Pouze neustále sleduje vaši činnost na sociálních sítích. Ze začátku občas okomentuje vaši fotku, z čehož se postupně stane rutina, která vypadá jako neškodná aktivita, ovšem po pár podivných komentářích jde všechna legrace stranou. 

Pigging

Tento typ je snad tím nejhorším, co můžete zažít a to nejenom na internetu. Jde v podstatě o to, že si s vámi muž začne jen kvůli hloupé sázce. Jednoduše se s kamarády vsadil, že vás dostane a třeba o to vůbec ani nestál. Bohužel ve většině případů bývají obětí mladé dívky, které vybočují z kolektivu, například neatraktivní, s plnějšími tvary nebo ty, které jsou terčem posměšků. Následně tyto dívky dostanou falešný pocit, že jsou milovány, proto pro svého „vyvoleného“ udělají téměř vše, jenže když dotyčný dostane to, co chce, dostane se jim veřejného výsměchu či jiného ponížení.

Autor:
Publikováno: 30. 8. 2021 17:30 Nahlásit obsah