Nečekejte na zázrak aneb 5 drobností, kterými si na Valentýna sama uděláte radost

Nečekejte na zázrak aneb 5 drobností, kterými si na Valentýna sama uděláte radost Zdroj: Český rozhlas Radiožurnál

Den sv. Valentýna je o tom dát co nejvíce lásky… všem okolo? Moment, kdo řekl, že nemůže jít o milování sebe samé? Je bezpochyby uspokojující předávat zamilované dárky partnerovi, na druhou stranu, víte jak… zkrátka a dobře letos zbožňujte jen samy sebe a kupte si dárek k Valentýnu! Nepatrný. Levný (máte na rozdávání?!). Senzační. Number one.

Vy si to zasloužíte! A nejen proto, že Valentýn je pro chlapa často jen „dalším datem, které si musí pamatovat“. Pracujete, staráte se o domácnost, pečujete o děti a přitom všem se snažíte být dobrou partnerkou. Minimálně TOTO si zaslouží drobný dárek na Valentýna!

Pomiňme alespoň protentokrát klasiky, jako jsou valentýnští plyšáci, vtipné valentýnky, nebo kupóny na wellness a zabrusme do neprobádaných vod. Dnešní úkol zní jasně: Vybíráme originální dárek na Valentýna pro sebe a dáváme tím nový význam osobnímu zájmenu „Já“!

Dárek č. 1: Úchvatný „Kámen válečníka“

Léčivá moc kamenů je známa odpradávna. Většinou pomáhají odbourat bolesti zad, kloubů, vnitřních orgánů, případně mají blahodárný vliv na psychiku. Warrior Stone neboli Kámen válečníka (v obchodech dohledatelný pod názvem Gua Sha) specificky působí na pokožku a svalstvo obličeje. Co se tím snažím říci? Jemnou masáží obličeje kamenem rozzáříte svou pleť! Gua Sha uvolňuje ztuhlé svalstvo, prokrvuje pokožku, vypíná vrásky a ve spojení s kvalitním pleťovým mlékem i hydratuje. Konečně korekční pomůcka, kterou můžete nosit v kapse džínů!

Gua Sha kámen pomáhá v péči o pleť. Zdroj: blog.notino.cz

Dárek č. 2: Neodolatelná čokoládová sůl do koupele

Cítíte se po celodenním shonu schvácená a trápí vás napětí ve svalech? Obdarujte se aromatickou koupelovou solí s obsahem minerálních látek a neodolatelnou čokoládovou vůní. Čokoláda a Valentýn, to zkrátka patří k sobě! Valentýnské zboží je doslova přeplněné všemi možnými dárečky s vůní nebo chutí čokolády, jestliže ale nechcete mlsáním této pochoutky zbytečně přibírat, spokojte se s omamným aromatem výtažku z kakaových bobů. Zregenerujete, obnovíte energii, skvěle si zarelaxujete a utratíte jen drobné peníze.

Dárek č. 3: Lahodná ovocná bonboniéra

K svátku všech zamilovaných (tentokrát do sebe) prostě patří sladké dobrůtky. Magický 14. únor vybízí nás ženy k mlsání, nic si nenalhávejme. Proč se ale přejídat extrémně nezdravými dropsy, šlehačkovými řezy a čokoládovými pralinkami plněnými nugátem, když se dá hřešit i o poznání zdravěji?

Jen tak mimochodem – už jste slyšeli o ovocné bonboniéře? Ne? V tom případě to rychle napravte a zagůglujte. Narazíte na chutné a originální bonboniéry sestavené z 80 % ze šťavnatých jahůdek, jablíček, banánů či ananasů. Zbytek tvoří nejkvalitnější tmavá a bílá čokoláda. Pochoutka!

Dárek č. 4: Designová sada koření v dárkovém balení

Valentýn 2021 bude nejspíše znovu o pobytu v domácnosti. Na dobrou večeři do restaurace si tedy nezajdete, stejně jako nepozvete kamarádky na večírek. Letos si budete muset udělat radost něčím půvabným a zároveň praktickým. A tím je stylový set kořenek s pravým (a neodolatelným) českým kořením, které následující měsíce využijete na vaření skvělých pokrmů. Designové skleněné dózičky si vystavte v kuchyni a zálibně z nich odsypávat např. steakové a grilovací koření a koření na špagety, zvěřinu nebo žebírka. Mňamka!

Dárek č. 5: Balíček senzačních esenciálních olejů

Věděly jste o možnosti obdarovat se líbezným balíčkem esenciálních olejů, který je ale překvapivě velice levný? Ano, tato alternativa je skutečná! Milujete vůni esenciálních olejů linoucí se z aromalamp, případně z kůže, kam jste si pár kapiček oleje rozetřela? Pak sáhněte po cenově dostupné sadě, v níž (nejčastěji) naleznete:

  • Levandulový olej (poslouží v domácí péči o problematickou pleť)
  • Pomerančový olej (uvolňuje napětí a odbourává stres)
  • Čajovníkový olej (dezinfikuje ranky)
  • Citronový olej (osvěžuje ovzduší a eliminuje nepříjemné pachy)
  • Heřmánkový olej (uklidňuje a hojí ranky)
Publikováno: 11. 2. 2021 09:53 Nahlásit obsah