Kosmetické trendy roku 2020 zdůrazňují přirozenost: Boduje lesklá pleť a divoké obočí

Kosmetické trendy roku 2020 zdůrazňují přirozenost: Boduje lesklá pleť a divoké obočí Zdroj: Shutterstock.com

Módní trendy přicházejí a odcházejí, a to i v oblasti krásy a líčení. Také rok 2020 přináší spoustu žhavých kosmetických novinek, které apelují na ženskou přirozenost. Některé z trendů vám budou velmi blízké, protože vás přenesou do dob dávno minulých.

Umělé řasy a umělé nehty? Na ty v roce 2020 zapomeňte

Časy, kdy jste byla in s prodlouženými řasami a umělými nehty, jsou dávno pryč. V roce 2020 byste rozhodně neměla působit umělým dojmem. Podle aktuálních trendů byste se měla naopak snažit o to být co nejvíce přirozená.

Husté obočí, které vypadá neupraveně

V roce 2020 odhoďte pinzetu a nechte si narůst co nejhustší obočí. Své obočí přitom nemusíte nijak ohraničovat. Velmi trendy totiž budete vypadat s obočím, které působí neupraveně a neučesaně.

Samozřejmě, aby tento kousek vašeho těla působil skvěle, musíte se o něj starat. Vyživujte jej speciálními rostlinnými oleji (například arganovým olejem), přečesávejte jej a případně jej velmi jemně naličte a upravte gelem na obočí.

Přirozeně lesklá pleť s minimální vrstvou make-upu

Dejte sbohem matnému make-upu i pudru. Trendem roku 2020 je přirozeně lesklá pleť, které dosáhnete prostřednictvím lehkého make-upu či bb creamu a rozjasňovače. Vaše tvář by ve výsledku měla vypadat velmi lehce a působit nahým dojmem. Některé ženy jdou ještě dál a vytvářejí na své tváři dojem tzv. mokrého efektu. Jejich tvář se tak leskne, jako kdyby si ji právě umyly.

Pastelové oční linky: Ideálně ve světle růžové barvě

V roce 2020 se do popředí dostanou také pastelové oční linky. Pokud jste odvážnější, dejte sbohem tvrdým černým linkám a přejděte na pastelovou světle růžovou barvu. Tento typ líčení váš obličej velmi zjemní.

Lesk na rty a nenápadné lesklé rtěnky zabodují nad matnými

Matné odstíny rtěnek vládly celému roku 2019. Pokud se vám tento trend nelíbil, v letošním roce na něj můžete směle zapomenout. Do popředí se opět dostávají lesky na rty i lesklé rtěnky, které ovšem na rtech působí velmi nenápadným až nahým dojmem. Tato kosmetika, která vám doslova omladí tvář, zaručí, že vaše rty budou vypadat svěžím a šťavnatým dojmem.

Třpytivé oční stíny v teplých barvách

Vaše tvář by měla v roce 2020 vypadat velmi přirozeně. Její krásu můžete podtrhnout třpytivými očními stíny v teplých barvách. Ideálně v tělovém, béžovém, hnědém či hnědo-oranžovém odstínu.

Autor:
Publikováno: 3. 1. 2020 14:32 Nahlásit obsah