Rychlý make-up do práce nebo do školy: Jak se namalovat během pár minut?

Rychlý make-up do práce nebo do školy: Jak se namalovat během pár minut? Zdroj: Shutterstock.com

Ráno před prací či začátkem školy patří k nejhektičtějším úsekům dne. Často jsme rády, že vypijeme kávu, vyčistíme si zuby, oblečeme se, vezmeme kabelku a vyrážíme. Jenže co make-up? Rozhodně nejde o ztrátu času. Pokud líčení pozvednete na ranní rutinu, zvládnete jej během pár minut. Díky těmto základním 5 krokům máte ranní make-up v malíčku i vy.

1. krok: Zakryjte nedokonalosti pleti

Kromě denního hydratačního krému si na obličej naneste svůj osvědčený make-up, případně pouze lehký BB cream. Nedokonalosti zakryjte klasickým tuhým korektorem.

Na kruhy pod očima použijte krémový korektor, který nanášejte lehkým poklepáním ukazováčku. Právě poklepání zvyšuje prokrvení pokožky v oční oblasti a napomáhá jí k tomu, aby se po ránu rychleji dostala do formy.

Zdroj: Shutterstock.com

2. krok: Dodejte tváři zdravý nádech

V druhém kroku byste měla své tváři dodat zdravý nádech. A to prostřednictvím sypké, pudrové nebo krémové tvářenky, kterou v průběhu několika sekund naneste na svá líčka.

Důležité je, abyste používala správný odstín tvářenky. Pokud jste světlý typ, budou vám slyšet méně syté tóny jako světle růžová nebo broskvová. Pro tmavší typy jsou zase vhodné tvářenky v zlatavých odstínech nebo s nádechem do červena.

3. krok: Zvýrazněte obočí

Pokud si zvýrazníte obočí, potrhnete tím rysy své tváře. Obočí zvýrazníte pomocí tužky a kartáčku. Na jeho úpravu můžete použít také gel nebo pudrové stíny.

Zdroj: Shutterstock.com

4. krok: Nezapomeňte na řasenku

Do školy nebo do práce oční stíny rozhodně používat nepotřebujete, nechte si je spíš na večerní líčení. K tomu, abyste zvýraznila své oči, vám stačí klasická černá řasenka. Právě řasenka dokáže dokonale změnit a zvýraznit vzhled vaší tváře, takže na ni ráno určitě nezapomeňte.

5. krok: Hydratujte své rty výraznou rtěnkou

V případě tohoto minimalistického make-upu, který hravě zvládnete během několika minut, si na závěr své rty obtáhněte rtěnkou. V časovém presu se vám bude hodit spíš rtěnka v tužce s úzkou špičkou, díky které své rty nepřetáhnete, ale spíš dokonale okopírujete jejich obrys. Vybírejte si přitom rtěnky výraznějších barev, které vaše rty zvýrazní a opticky zvětší. A přiznejte se: Která z vás si dává rtěnku těsně před odchodem z domu nebo třeba až v autě?

Autor:
Publikováno: 26. 2. 2019 10:00 Nahlásit obsah