Výhody minerálního pudru na obličej: proč se bez něj neobejdete?

Výhody minerálního pudru na obličej: proč se bez něj neobejdete? Zdroj: pexels.com

Pudr na obličej je důležitou součástí denního i slavnostního líčení. Někteří vizážisté se domnívají, že bez tohoto kosmetického přípravku se prostě nelze obejít. Na moderním kosmetickém trhu s obrovským výběrem dekorativní kosmetiky si navíc získala zvláštní oblibu minerální kosmetika.

Různé druhy takové kosmetiky (oční stíny, pudry a další produkty na minerální bázi) mají hodně užitečných vlastností a pozitivně ovlivňují celkový stav pokožky. V tomto článku vám řekneme, proč si zejména minerální pudr zaslouží vaši pozornost.

V první řadě je třeba poznamenat, že minerální pudr obsahuje pouze přírodní komponenty v práškové formě. Nejčastěji to znamená oxid zinečnatý, oxid titaničitý, oxid železitý, nitrid boru, perleťové, perlové a diamantové prášky, akvamarín a další drcené minerály, které plní své funkce. Například oxid zinečnatý dokonale dezinfikuje pleť, předchází vzniku zánětu a podráždění, oxid titaničitý zase sjednocuje tón pleti. Minerální složky navíc blokují negativní účinek ultrafialového záření a chrání pokožku obličeje díky ochrannému faktoru SPF 10-15. Perleťové a další minerální pudry nádherně rozzáří pleť a zabrání ztrátě vlhkosti.

Další důležitou výhodou minerálního pudru je vysoká trvanlivost a odolnost proti setření. Minerální pudr na pleti vypadá perfektně do večera a oproti běžným kosmetickým výrobkům vydrží až dvakrát déle. Obličej bude přitom vypadat stále velmi svěže a přirozeně. Díky tomu, že minerální pudr neobsahuje žádné zatěžující prvky jako je mastek a silikony, perfektně přilne k pleti a vytvoří jemný závoj, který umožňuje pokožce obličeje »dýchat«.

Zdroj: Shutterstock.com Minerální pudr je ideální variantou pro citlivou pokožku obličeje. Je zcela bezpečný, protože nezpůsobuje podráždění, zarudnutí ani alergie na agresivní chemické sloučeniny. Přírodní minerální pudr je tak skutečnou výhrou pro majitele velmi citlivé pokožky. Právě tento pudr umí zázraky po kosmetickém čištění a peelingu.

Při výběru minerálního pudru byste měly věnovat zvláštní pozornost lékárenským, profesionálním a elitním značkám. Pudry z kategorie mass-market mohou obsahovat minimální množství užitečných složek a mít negativní vliv na pokožku obličeje. Právě proto kvalitní dekorativní kosmetika nemůže být levná.

Autor:
Publikováno: 19. 10. 2021 10:20 Nahlásit obsah