Nezhubla jste do plavek? Vyberte si modely, kterými zamaskujete nedostatky své postavy

Nezhubla jste do plavek? Vyberte si modely, kterými zamaskujete nedostatky své postavy Zdroj: Shutterstock.com

Už se nemůžete dočkat, až vyrazíte na koupaliště nebo k moři? I když jste do plavek nezhubla možná tak, jak jste chtěla, slunce a vody si můžete užívat bez vrásek na čele. Oblékněte se jednoduše do plavek, které zamaskují nedostatky vaší postavy. Ať už máte větší bříško nebo širší stehna, nestyďte se za sebe. Raději si užívejte léta plnými doušky.

Co je nejdůležitější při výběru plavek? Typ vaší postavy

Při výběru plavek na léto se vždy řiďte střihem, který bude sedět typu vaší postavy. Vyberte si takový střih, který vám sedne, vyzvedne vaše přednosti, ale zároveň zamaskuje vaše případné nedostatky. Pro to, abyste vypadala na koupališti nebo na pláži opravdu dobře, hraje i fakt, že si v současnosti nemusíte u prodejců vybírat dvoudílné plavky jako celek.

Většina obchodů už totiž nabízí spodní a vrchní díl plavek zcela samostatně. A to s ohledem na střih, barvu a samozřejmě velikost. Chcete-li tedy pomocí plavek zamaskovat své nedostatky a zároveň vyzvednout své přednosti, vyzkoušejte následující triky.

Zdroj: Shutterstock.com

Jak zamaskovat větší bříško?

Máte větší bříško, kterého jste se nestihla do léta zbavit? Pokud chcete vyrazit ve dvoudílných plavkách, bříško vám zakryjí vysoké kalhotky bez vykrojení. Vhodné jsou pro vás také tankini, anebo jednodílné plavky, které mají na straně bříška tvarovací či stahovací střih.

Na co byste měla zapomenout? Na plavky s výraznými vzory nebo barvami. Vsaďte naopak na jednotné tmavé barvy či svislé proužky, díky kterým na svou problémovou partii příliš neupozorníte.

Zdroj: Shutterstock.com

Jak opticky zmenšit zadeček a boky?

Trápí vás široké boky a větší zadeček? I když vaše tělesné proporce považuje většina mužů spíš za přednost, i tyto partie můžete jednoduše zamaskovat. Stačí, když od nich odvedete pozornost jinam, tedy ke svému dekoltu.

Ideální volbou pro vás jsou dvoudílné plavky. Podprsenka by měla hýřit výraznými barvami a pestrými vzory. Naopak spodní díl plavek volte jednobarevný, ideálně v černé či tmavě modré barvě, která opticky zeštíhluje. Zvolte si kalhotky klasického střihu nebo také s nohavičkami.

Tip: Když se budete procházet po pláži či koupališti, kolem boků si můžete uvázat jednobarevné pareo.

Co dělat s chlapeckou postavou bez pasu?

Dala vám příroda do vínku chlapeckou postavu, a tak nemáte žádný pas? Pokud chcete na pláži vypadat opravdu žensky, pomůže vám k tomu správný výběr plavek. To pravé po vás jsou bikiny s podprsenkou, která má zavazování za krk nebo která je bez ramínek. Vsaďte také na nízké kalhotky, které mají zavazování na bocích nebo které jsou výrazně vykrojeny. Vzhledem k typu vaší postavy si rozhodně můžete dovolit odvážnější modely, které vyzvednou vaši ženskost.

Zdroj: Shutterstock.com

Prsa jako věčný problém: Jak je zmenšit, nebo naopak zvětšit?

Při výběru plavek jsou pro ženy velkým problémem hlavně jejich prsa. Stěžují si na to, že je mají příliš malá, příliš velká nebo příliš povislá. Pokud jste se svými prsy nespokojená i vy, můžete své (zdánlivé) nedostatky zamaskovat vhodně zvoleným vrchním dílem plavek.

V případě velkého a bujného poprsí noste podprsenku s kosticemi, která vaše prsa udrží. Zapomeňte na vycpávky. Vhodný je pro vás horní díl na ramínka v jednotné tmavé barvě. Zapomeňte na vzory.

Chcete-li zvětšit prsa, zvolte vrchní díl plavek typu push-up. Abyste měla prsa výraznější, oblékněte se do podprsenky pestrých barev a vzorů. Vaší postavě bude lichotit také horní díl plavek, který je nařasený nebo má kanýry.

Autor:
Publikováno: 10. 6. 2019 14:00 Nahlásit obsah