Pastelově žlutá a citronově žlutá jako trendy barvy podzimu 2021 a zimy 2022: Jak je nosit, aby vám slušely?

Pastelově žlutá a citronově žlutá jako trendy barvy podzimu 2021 a zimy 2022: Jak je nosit, aby vám slušely? Zdroj: Freepik

Pokud sledujete módní trendy, jistě vám neuniklo, že letošnímu podzimu vévodí pastelově žlutá a citronově žlutá. V těchto optimistických barvách budete šik i během nadcházející zimy 2022. Chcete vědět, jak pastelově žlutou či citronovou žlutou nosit, aby vám prozářily den? Máme pro vás několik módních tipů.

Co o žluté říká psychologie barev: Na podzim a v zimě nás nabíjí optimismem

Pastelově žlutá a citronově žlutá patří mezi trendy barvy, které vás během podzimu a následující zimy spolehlivě odvedou od ponurých plískanic a mrazivého počasí. Ostatně žlutou (konkrétně odstín Illuminating) vyhlásil jako barvu roku 2021 také institut Pantone.

Proč nosit právě trendy pastelově žlutou nebo citronově žlutou? Psychologie barev říká, že žlutá nás motivuje a působí vesele. Zvlášť na podzim a v zimě nám dodává energii, nabíjí nás optimismem a uklidňuje nás. Žluté odstíny oblečení umí prozářit chmurné podzimní a mrazivé zimní dny a odstranit negativní pocity a myšlenky. Žlutá navíc podporuje tvůrčího ducha a fantazii.

Je libo žlutý kabát, žlutá prošívaná bunda nebo žlutá parka?

V kterých modelech v pastelově žluté nebo citronově žluté se na podzim 2021 a v zimě 2022 zaručeně blýsknete? Vsaďte na žluté svršky. 

Slušet vám bude žlutý klasický kabát, žlutá prošívaná bunda, žlutá parka nebo žlutý kabát z umělé kožešiny. Stylově vypadá také sytě žlutá pláštěnka.

V těchto odstínech žluté vám sekne také sako, svetřík nebo kalhoty. Vsaďte rovněž na žlutý overal nebo dámský kalhotový kostým. Pokud upřednostňujete pohodlnější módu, skvěle se budete cítit ve žluté mikině nebo přímo v celožluté teplákové soupravě.

V pastelově žluté a citronově žluté to sluší také doplňkům. Vyberte si třeba žlutou kabelku, čepici či šálu nebo se rozhodněte pro žluté kotníčkové boty na podpatku. Na podzim uděláte parádu také v trendy žlutých gumácích. Jak kombinovat oblečení v trendy žlutých odstínech

Optimistická žlutá je velmi výrazná barva, kterou byste měli ve svém outfitu rozhodně šetřit. Ideálně se rozhodněte pro jeden model v pastelově žluté nebo citronově žluté, který následně slaďte s oblečením v neutrálních barvách.

Ke žluté se skvěle hodí nejen černá, ale také bílá, šedá, stříbrná a odstíny hnědé. Pokud jste odvážnější, žlutou můžete kombinovat také s šeříkovým odstínem, odstíny modré nebo růžovou či starorůžovou barvou. Váš výsledný outfit bude rázem mnohem veselejší.

Zdroj: Lofficielusa.com, Thezoereport.com, Pantone.com

Autor:
Publikováno: 3. 11. 2021 08:35 Nahlásit obsah