Zrcadla ve zkušebních kabinkách zkreslují. Potvrzuje novinářka Amanda Platell, která si oblékla stejné šaty v kabinkách deseti módních řetězců

Zrcadla ve zkušebních kabinkách zkreslují. Potvrzuje novinářka Amanda Platell, která si oblékla stejné šaty v kabinkách deseti módních řetězců Zdroj: Shutterstock.com

Máte za to, že zrcadla ve zkušebních kabinkách říkají pravdu? Určitě se vám už stalo, že jste v zrcadle daného obchodu vypadala skvěle, ale když jste si vybrané oblečení zkusila doma, vůbec vám nesedělo. Na tuto skutečnost si posvítila Amanda Platell, která se vyfotila ve stejných šatech hned v několika zkušebních kabinkách. Jak to dopadlo?

V hlavní roli zkušební kabinky se zrcadlem

Ve zkušebních kabinkách obchodů s oblečením se odehrává až šedesát procent všech nákupních rozhodnutí. Módní řetězce si jsou této skutečnosti moc dobře vědomy, a tak v případě celé zkušební kabinky včetně osvětlení a zrcadla mnohdy využívají rafinovaně skryté triky. 

Zdroj: Dailymail.co.uk Může se vám tak stát, že ve vybraném oblečení budete díky příjemnému osvětlení a správnému zrcadlu vypadat v obchodě skvěle. V momentě, když přijdete domů a oblečení si opět obléknete, možná naopak spláčete nad výdělkem.

Australská novinářka žijící v Británii se pustila do zajímavého experimentu

Že zrcadla ve zkušebních kabinkách, které se nacházejí v obchodech s oblečením, mnohdy neříkají pravdu, si uvědomila také australská novinářka Amanda Platell, která v současnosti žije a pracuje ve Velké Británii. Právě proto se pustila do velmi zajímavého experimentu. Tato žena se oblékla do jednoduchých, ledově modrých šatů a následně se v nich nafotila v kabinkách deseti britských obchodních řetězců. Šlo například o značky Gap, John Lewis, H&M nebo Zara. A výsledek? Ten byl zarážející.

Zdroj: Dailymail.co.uk Když si jednotlivé fotky s Amandou v modrých šatech prohlédnete, přijde vám, že na některých z nich má odlišné tělesné proporce. Na některých snímcích vypadá velmi štíhle, na jiných je oplácanější a na dalších vám může připomínat těhotnou ženu. Čím to je? Na odraz jejího těla v zrcadle zkušební kabinky působilo hned několik faktorů. Od velikosti kabinky přes nastavení osvětlení až po sklon zrcadla nebo typ samotného zrcadla.

Zrcadla, která zeštíhlují a dodávají pleti zdravý nádech

Některé řetězce s módním oblečením navíc výrazněji investují do zkušebních kabinek a jejich vybavení, jako je osvětlení a zrcadla. Právě zrcadla můžeme v některých případech nazvat zkrášlujícími nebo zeštíhlujícími.

Zdroj: Dailymail.co.uk “Obchody někdy používají triky, díky který vypadáte štíhleji a zároveň co nejlépe. Jde třeba o naklonění zrcadla směrem vzhůru, což vám prodlouží postavu. Zrcadlo přitom může být těsně při stěně, ale jeho naklonění o pár milimetrů vám může nádherně prodloužit nohy,” potvrzuje Melissa Kao, která dodává zrcadla do britských maloobchodních módních řetězců, jako jsou River Island nebo Harrods.

Melissa Kao dále uvádí, že zrcadla ve zkušebních kabinkách mohou mít také velmi jemně odlišné zbarvení, které vaší tváři dodá zdravý až bronzový nádech. V těchto případech se navíc ženám snaží dodat na kráse i speciální kabinkové osvětlení.

Autor:
Publikováno: 20. 8. 2020 12:00 Nahlásit obsah