Kategorie Psychické poruchy

Článek
Světový den duševního zdraví si připomínáme 10. října. Slavíme jej již od roku 1992
Světový den duševního zdraví si připomínáme 10. října. Slavíme jej již od roku 1992 Když je naše duševní zdraví v pořádku, znamená to, že jsme fit nejen po psychické, ale i fyzické stránce. Péči o své duševní zdraví bychom však neměli podceňovat. Na tuto skutečnost apeluje Světový den duševního zdraví, který si každoročně připomínáme 10. října.
Článek
Sdílíte na Facebooku či Instagramu víc selfíček, než je zdrávo? Podle psychologů trpíte selfitidou
Sdílíte na Facebooku či Instagramu víc selfíček, než je zdrávo? Podle psychologů trpíte selfitidou Prostřednictvím příspěvků na sociálních sítích můžeme dokonale odhadnout osobnost i psychické rozpoložení druhých lidí. Zatímco druhé pečlivě analyzujeme, naše chování často přehlížíme. A jak jste na tom vy? Pokud sdílíte jedno selfíčko za druhým a jste závislí na pochvale a uznání druhých, už to hraničí s psychickým onemocněním zvaným selfitida.
Článek
Kancelářské sponky jinak: Umělec jimi zobrazil různá psychická onemocnění
Kancelářské sponky jinak: Umělec jimi zobrazil různá psychická onemocnění S psychickým onemocněním bojuje každý pátý člověk. Zatímco k nemocem těla přistupujeme jako k běžné věci, onemocnění duše je pro nás stále velkou neznámou. Grafik Eisen Bernardo proto přišel se zajímavým nápadem. Pomocí kancelářských sponek znázornil různé psychické poruchy. Díky tomu můžeme mnohem lépe pochopit podstatu těchto onemocnění.
Článek
Nevhodné chování u dítěte jako předzvěst psychické poruchy
Nevhodné chování u dítěte jako předzvěst psychické poruchy Ačkoliv je to velmi ožehavé téma, o kterém se příliš často nemluví a při nejmenším pro rodiče je to zcela nemyslitelné, malé děti kolem tří let dokážou vykazovat určité známky, jež mohou poodhalit jejich pokřivenou osobnost. To může být předzvěstí určité psychické nemoci.