Dějepisný test v 6. třídě české ZŠ obsahoval bizarní otázky. Podle Líného učitele pedagog, který test zadal, spadl z višně

Dějepisný test v 6. třídě české ZŠ obsahoval bizarní otázky. Podle Líného učitele pedagog, který test zadal, spadl z višně Zdroj: Shutterstock

Facebooková stránka Líný učitel sdílela další perličku z českých základních škol. Tentokrát šlo o test, který dostali žáci 6. třídy. Zadaná písemná práce se měla věnovat Janu Palachovi. Učitel však žákům v testu zadal otázky, nad kterými veřejnost kroutí hlavou.

Kdy se narodil Jan Palach? Kolik měl sourozenců? Co vystudoval? Kdy zemřel? Právě na tyto otázky měli v rámci dějepisného testu přesně odpovědět žáci 6. třídy jedné nejmenované české základní školy. Na tento test upozornil na svých facebookových stránkách Líný učitel pedagog Robert Čapek.

“Není nad to, když se v důležitých tématech učí opravdu “důležité” věci. A pak se ty “důležité” věci ještě zkouší. Test v 6. třídě u učitele, který spadl z višně. Na hlavu,” vyjádřil Robert Čapek svůj názor na test týkající se života Jana Palacha. 

Zdroj: Shutterstock Pod zveřejněnou písemnou prací se okamžitě rozproudila bouřlivá diskuse. Někteří lidé se učitele zastávali v tom, že jde evidentně o práci s textem, a proto by neměl Robert Čapek vytrhávat věci z kontextu.

“Upgrade: Dostal jsem to od důvěryhodného zdroje jako test. Někteří kolegové v diskuzi míní, že jde o práci s textem. Pak by bylo vše v pořádku? I kdyby to tak bylo, tohle jsou údaje, které by měl žák z textu získat? To snad ne. Je to stejný pád z višně na stejnou kebuli,” vysvětlil zakladatel facebookové stránky Líný učitel.

Pokud šlo opravdu o test, je to podle názorů v komentářích názorný příklad toho, jak zprotivit dětem Jana Palacha ještě před tím, než pochopí jeho odkaz.

Zdroj: Shutterstock “Jak zabít zájem o dějiny snadno a rychle.”, “Recept na to, jak dětem znechutit moderní dějiny.”, “V 6. třídě? Tak to je model Jak znechutit dějepis hned od začátku…” Okomentovali například lidé zveřejněný test, který museli vypracovat žáci 6. třídy.

Jaký názor máte na otázky, které se objevily v testu, vy? Napište nám do komentářů.

Zdroj: Líný učitel | Facebook.com

Autor:
Publikováno: 7. 3. 2023 10:00 Nahlásit obsah