Švédka Elvira Johnsson splétá nádherné copy v boho stylu. Jak vytvořit nadčasový účes naučí i vás

Švédka Elvira Johnsson splétá nádherné copy v boho stylu. Jak vytvořit nadčasový účes naučí i vás Zdroj: Instagram.com @inspobyelvirall

Šestadvacetiletá Elvira Johnsson ze Švédska se zamilovala do pletení copů všeho druhu. Své neobyčejné umění veřejně sdílí na Instagramu, kde ji sleduje takřka 44 tisíc lidí. Pod rukama Elviry vznikají naprosto úžasné účesy. Zkuste jí nahlédnout pod ruce, některé z copů hravě zvládnete uplést i vy sama.

Zaplétání vlasů ženy milují už dlouhá tisíciletí

Copy na dámských vlasech jsou klasikou, která trvá už několik tisíciletí. Že zaplétání vlasů patří k nejoblíbenějším účesům svědčí i 30 tisíc let stará soška Venuše z Willendorfu, která byla v roce 1908 nalezena v Rakousku. Tato 11 centimetrů vysoká socha ženy má totiž kolem hlavy vyryté copánky.

Zaplétání vlasů je zkrátka uměním starým tisíce let, na své oblíbenosti neztrácí ani v dnešní době. Že můžete ze zapletených vlasů vytvořit doslova umělecké dílo dokazuje na svém instagramovém profilu @inspobyelvirall 26letá Švédka Elvira Johnsson.

“Když jsem chodila do školy, měla jsem zaplétání vlasů jako svůj koníček. Instagram jsem si založila až v roce 2014 a právě tehdy jsem začala s pletením vlasů ještě víc, z čehož se stala doslova má závislost,” popisuje Elvira.

Elvira Johnsson povýšila klasický cop na novou úroveň

Tato žena, která se do zaplétání copů zamilovala už před lety, v současné době nevytváří jenom klasické copy. Rádoby obyčejný účes dokázala povýšit na novou úroveň. Každý její zaplétaný cop vypadá jako mistrovské dílo, které hraničí mezi pohádkovým účesem, boho stylem a svatebním účesem pro nevěstu.

Elviriny účesy mají jedno velké minus. Jsou pomíjivého rázu. Elvira si ovšem své nádherné copy doplněné o květiny, perličky, šátky či mašle vždy pečlivě nafotí. Postup jejich zaplétání rovněž natočí na video, které sdílí na svém Instagramu. Podle Elviriných videí se tak můžete i vy krok za krokem naučit, jakým způsobem zaplétání vytvořit opravdu nádherný účes.

Pro Elviru je nejtěžší vymýšlet stále nové zaplétané účesy

„Miluju kreativitu, která se zaplétáním souvisí. Můžu vytvořit opravdu spoustu druhů copů, se kterými pak pracuji ještě dál. To, co začalo jako můj koníček, se pro mě teď stalo mým polovičním úvazkem. Jsem totiž momentálně studentkou prezenčního studia. Proto mám velké štěstí, že mě můj koníček dokáže při studiu uživit,” říká Elvira.

Co je pro ni v tuto chvíli nejtěžší? Vymýšlet stále nové účesy. “Před šesti lety to bylo velmi snadné. Ale teď, když jsem vytvořila opravdu velké množství typů zaplétaných copů, pro mě bývá někdy těžké přijít s novým účesem v jiném stylu,” tvrdí otevřeně mladá Švédka, která je ráda za to, že ji na Instagramu sledují převážně kreativní lidé, kteří v ní podněcují další a další tvořivost.

Jak Elvira dodává, nezaměřuje se pouze na zaplétané účesy. S vytvořenými účesy se snaží sladit také oblečení, které má na sobě. Velmi podstatné je pro ni rovněž pozadí a osvětlení. Vše k sobě musí zkrátka dokonale ladit.

Autor:
Publikováno: 20. 7. 2020 13:00 Nahlásit obsah