Víte, jakým způsobem chodíte? Vaše chůze vypovídá o mnoha věcech

Víte, jakým způsobem chodíte? Vaše chůze vypovídá o mnoha věcech Zdroj: Shutterstock

Chůze každého člověka na planetě je svým způsobem ojedinělá a unikátní, vyplývá z podstaty nás samých. Postačí jen, když se na veřejnosti trošku porozhlédnete a nebudete se stačit divit, kolika možnými způsoby lze vlastně chodit. Jakákoliv taková chůze pak vypovídá o charakteru, náladě nebo sexuální přitažlivosti jedince.

Chůze je též součástí nonverbální komunikace, což je zjednodušeně stav, kdy o sobě něco říkáme, i když vlastně přímo  slovy neříkáme nic. Většina lidí navenek skrývá svoje trápení, takže se třeba tváří jinak, než se ve skutečnosti cítí. Jenže chůze o tom vypovídá mnohem více, než si myslíme.

Paradoxně nás tedy prozradí více než zamaskovaný obličej, protože skoro nikoho nenapadne maskovat náš pohyb. Je to totiž navíc i poměrně energeticky náročné, takže nám je milejší investice do menší plochy jako je třeba úsměv.

Zdroj: Shutterstock

Sexuální signály k tomu též nepochybně patří. Holky pokukují, jak si vykračují jejich nápadníci a kluci zase kulí oči na dívčí hýždě a stehna. Příroda to tak prostě zařídila.

Povahová typologie

Sebevědomí: Rovná záda, přímočarý krok a zvednutá brada. Takhle chodí lidi se silnou a vyrovnanou psychikou.

Ustrašenost: Radši honem pryč od lidí. Tělo je spíše strnulé, pohled vyhýbavý a nohy cupitají. Muži by takhle chodit neměli, ale u žen to vypadá vcelku roztomile.

Zdroj: Shutterstock Vzteklost: Alkohol, drogy nebo přirozená agrese. Mávání rukama jako na kolotoči a ostré kroky, za kterými se line celé tělo. Takhle toho moc neulovíte.

Povýšenost: Celá chůze působí dosti odměřeně, ale prostě ji nepřehlédnete. Vyzývavý až provokativní výraz, ruce spíše od sebe a pohupování též zaručeno. U žen to pak působí dosti eroticky.

Flegmatismus: Spíše pomalejší a uvolněná chůze, tělo se jakoby vlní. Působí až exotickým dojmem, nenechá se vyvést ze svého tempa a užívá si každý krok.

Jaký máte názor na toto téma? Podělte se s námi v komentářích!

Autor:
Publikováno: 15. 11. 2021 10:03 Nahlásit obsah