Britský táta, který má syna s autismem, se převléká do kostýmu Spidermana: Pomáhá mu tím zvládat jeho nálady

Britský táta, který má syna s autismem, se převléká do kostýmu Spidermana: Pomáhá mu tím zvládat jeho nálady Zdroj: Twitter.com | Dale Anthony Grounds

Tatínkové jsou v očích svých dětí opravdovými superhrdiny. Britský táta Dale Grounds to ovšem bere doslova. Pravidelně se převléká do kostýmu Spidermana, aby ve vyhrocených situacích zklidnil svého autistického syna.

Dítě s autismem: Táta se vypořádal s jeho náladami

Rodiče se snaží pro své děti udělat cokoliv, aby byly šťastné. Tuto skutečnost vám potvrdí také 28letý Dale Grounds z britského Nottinghamu, který se stará o devítiletého synka Reeceho. Tento muž, který svého syna sám vychovává už od jeho šesti měsíců, pozoroval, že se jeho syn nechová jako ostatní děti.

Zdroj: Twitter.com | Dale Anthony Grounds Jeho podezření se potvrdilo v roce 2015, kdy Reecovi lékaři diagnostikovali autismus. Jeho táta Dale se od té doby snažil najít způsob, jak se vypořádat s chlapcovými náladami. Když toho bylo na Reeceho opravdu moc a byl pod tlakem a stresem, zhroutil se a bez ustání plakal.

„Zkusil jsem snad všechno, abych svého syna uklidnil. Ale zdálo se, že nic nefunguje. Jednoho dne jsem vešel do obývacího pokoje a viděl Reeceho, jak v televizi sleduje Spidermana a je do něj zabraný tak, že nevnímá okolí,“ vypráví Dale.

Díky Spidermanovi má táta k synovi blíž

Tento mladý tatínek okamžitě věděl, co má udělat. Zašel do obchodu, kde si koupil kostým Spidermana za 25 liber. Kostým tohoto superhrdiny si obléká pokaždé, když cítí, že je jeho autistický syn ve stresu nebo mu není dobře.

Zdroj: Twitter.com | Dale Anthony Grounds „Když je můj syn rozrušený, je opravdu těžké se k němu dostat. Vstoupí do svého světa a vy musíte říkat a dělat všechny ty správné věci, které vám pomohou. V opačném případě se to může ještě zhoršit. Díky kostýmu Spidermana však máme k sobě se synem blíž.  Tento superhrdina mi hodně pomáhá pracovat se synovými náladami,“ popisuje britský táta.

Kostým superhrdiny slaví úspěch i v dětské nemocnici

Kostým Spidermana Dalovi usnadnil nejen společné žití s jeho autistickým synem. Tento muž za svůj přístup obdržel obrovskou chválu i od synových kamarádů a jejich rodičů. Proto se začal jako superhrdina objevovat také na dětských oslavách svých známých.

Zdroj: Twitter.com | Dale Anthony Grounds Dale Grounds však šel ještě dál. V obleku Spidermana pravidelně dochází také do dětské nemocnice v Nottinghamu, kde malým pacientům opět vrací úsměv na tváři.

„Do nemocnice chodím každý čtvrtek ráno. Každý týden navštěvuji jiné oddělení. Často chodím na onkologické oddělení, jindy navštívím popáleninovou jednotku. S některými dětmi, které tu jsou delší dobu, jsem si vytvořil pevné pouto. Spousta z nich se mi velmi otevřela. Myslím, že kostým jejich oblíbeného superhrdiny způsobuje, že se cítí lépe,“ říká obdivuhodný muž, kterému podle jeho slov kostým Spidermana opravdu sedí. Stejně jako tento superhrdina je prý zábavný, pohotový, praštěný a umí mluvit s dětmi na úrovni, které rozumí.

Autor:
Publikováno: 24. 9. 2019 10:06 Nahlásit obsah