Domácí bublifuk pro velké i malé děti: Zabavte své ratolesti nestárnoucí klasikou

Domácí bublifuk pro velké i malé děti: Zabavte své ratolesti nestárnoucí klasikou Zdroj: Shutterstock.com

Bublifuk je nestárnoucím evergreenem, který milují malé i velké děti. S touto hračkou si užijí spoustu legrace i o prázdninách. Jestli jim ale chcete zábavu ještě víc zpestřit, vyrobte jim domácí bublifukovou směs, ze které udělají opravdu velké bubliny. Svým dětem tak přichystáte skvělou prázdninovou aktivitu, u které vydrží dlouhé hodiny.

Co si budeme povídat, všechny děti zbožňují bublifuk. Pokud máte své ratolesti zrovna doma na prázdninách, zkuste je odtrhnout od televize, počítače nebo tabletu tak, že jim přichystáte skvělou prázdninovou zábavu. Vaše děti budou určitě nadšené, když jim předáte misku plnou domácího bublifuku, ze kterého udělají opravdu velké bubliny. Ze kterých surovin tento domácí bublifuk připravíte?

Základní ingredience na domácí bublifuk

  • 6 šálků destilované vody (nebo velmi měkké vody)
  • 0,5 šálku kukuřičného škrobu
  • 0,5 šálku Jaru
  • 1 polévková lžíce glycerinu
  • 1 polévková lžíce prášku do pečiva

Zdroj: Naturalbeachliving.com

Snadná výroba domácího bublifuku: Během chvíle máte hotovo

1. Ve vodě nejprve rozmíchejte kukuřičný škrob, který se musí rozpustit.

2. Do této tekutiny postupně vmíchejte všechny zbývající suroviny. Dejte ale pozor na to, aby se nevytvářela pěna.

3. Bublifukovou směs nechte alespoň na hodinu odpočinout.

4. Před tím, než domácí bublifuk předáte dětem, jej opatrně promíchejte. Zabráníte tak tomu, aby byly na dně usazeniny.

Aby domácí bublifuk fungoval, myslete na následující pravidla

Výroba domácího bublifuku má svá pravidla, která byste měli dodržet. Jedině tak bude bublifuk fungovat, jak má a vaše děti si z něj budou moci donekonečna vytvářet obrovské bubliny. V prvé řadě byste k jeho výrobě neměli používat obyčejnou vodu z kohoutku, která je obvykle tvrdší. Ideálně použijte destilovanou vodu. V nejhorším případě sáhněte po vodě z vodovodu, kterou jste si přefiltrovali ve filtrační konvici na velmi měkkou variantu.

Zdroj: Shutterstock.com Do domácího bublifuku patří také kvalitní saponát. Nejosvědčenějším je obyčejný Jar, při použití jiného saponátu by domácí bublifuk nemusel tak dobře fungovat. Důležitou složkou domácí bublifukové směsi je také glycerin, na který nikdy nezapomínejte. Bubliny jsou díky němu pevnější a nepraskají tak rychle. Kde glycerin seženete? V lékárně, a to po názvem Glycerol 85 %.

Čím foukat velké bubliny?

Domácí bublifukovou směs jednoduše nalijte do širšího vandlíku a v hračkářství svým dětem kupte větší fukary na bublifuk. Foukání velkých bublin bude v tomto případě velmi snadné. Fukar namočte do bublifukové směsi a jemně s ním pohybujte ve vzduchu. Stačí ale, aby trochu foukal větřík a obrovské bubliny se budou vytvářet samy od sebe.

Autor:
Publikováno: 23. 7. 2019 10:00 Nahlásit obsah