Instruktorka plavání vyzvala ženu, ať s dítětem opustí bazén: Za vše mohlo kojení

Instruktorka plavání vyzvala ženu, ať s dítětem opustí bazén: Za vše mohlo kojení Zdroj: Shutterstock.com

I v dnešní době je kojení na veřejnosti velmi kontroverzní záležitostí. Někteří jsou striktně proti, jiní to považují za zcela běžnou věc. Nepříjemnou zkušenost s kojením na veřejnosti má však mladá maminka Natalia Forester. Když její miminko dostalo hlad, rozhodla se uspokojit jeho potřeby. Jenže bylo to přímo v areálu plaveckého bazénu.

30letá Australanka Natalia Forester se nedávno dostala do velmi nepříjemné situace. S dalšími pěti ženami se v plaveckém areálu účastnila plavání maminek s dětmi od kojeneckého věku do dvou let. V rámci lekce měly tedy bazén vyčleněný pouze samy pro sebe.

Když Nataliin 18měsíční syn Josiah dostal hlad, neváhala ani chvíli a rozhodla se jej nakojit, ovšem přímo ve vodě. Po pár minutách k ní však přiběhla instruktorka plavání a důrazně ji z bazénu vyhodila.

Zdroj: Dailymail.co.uk „Když mi instruktorka řekla, abych odešla z vody, byla jsem tak v šoku, že jsem to udělala. Upozornila mě dále, že jídlo a pití je ve vodě z hygienických důvodů zakázané,“ stěžuje si Natalia na přístup personálu. Ten jí vytknul také to, že by mohla svým přístupem znečistit vodu a její dítě by se mohlo při kojení v bazénu pozvracet.

Tato žena se následně se svým zážitkem veřejně svěřila na Facebooku. I když si myslela, že se jí ostatní matky zastanou, opak byl pravdou. Většina z nich považuje kojení na veřejnosti za zcela běžné, jenže na kojení dítěte v plaveckém bazénu pohlížely jako na jeden obrovský přešlap.

Natalia Forester hledala podporu na sociální síti, většinou se ale setkala s velkou kritikou svého chování. Nejen ženy, ale i muži brali kojení v plaveckém bazénu nejen jako hygienické riziko pro ostatní, ale také jako bezpečnostní riziko pro samotné dítě. Natalia se přitom těmto problémům mohla vyhnout jednoduše tak, když by svého synka nakojila kdekoli v areálu plaveckého bazénu mimo vodu.

„I když u nás požadujeme, aby maminky nekojily své děti přímo ve vodě, máme poblíž bazénu hned několik míst, kde mohou ženy dát svým dětem napít mateřského mléka. Kojení jsme tedy u nás už dříve podporovali a stále jej podporovat budeme,“ uzavřel jeden ze zaměstnanců bazénu.

Co si o kojení přímo v bazénu myslíte vy? Je to správné, nebo je to už opravdu přes čáru?

Autor:
Publikováno: 20. 2. 2019 14:23 Nahlásit obsah