Modelka, taxikářka nebo věčně nestíhající. Nejen na tyto matky školáků narazíte od 1. září opět před školou

Modelka, taxikářka nebo věčně nestíhající. Nejen na tyto matky školáků narazíte od 1. září opět před školou Zdroj: Shutterstock.com

1. září netrpělivě vyhlíží nejen děti, ale i jejich rodiče. Máte-li dítě školou povinné, které ráno dáváte do školy a odpoledne zase vyzvedáváte, chtě nechtě se musíte setkat i s dalšími rodiči. Jelikož se kolem dětí mladšího školního věku točí hlavně maminky, přinášíme přehled velmi častých typů matek, na které můžete před školou narazit.

Matka modelka

Tyto matky jsou oblečené jako ze žurnálu, a to po vzoru nejnovějších módních trendů. Snaží se být dokonale upraveny, chtějí, aby jim to za každých okolností slušelo. Před tím, než svého potomka odvezou do školy, si proto dávají záležet nejen na svém oblečení, které musí naprosto ladit, ale i na make-upu a účesu. 

Matka manažerka

Pracuje i tehdy, když veze své dítě ráno do školy. Když jej vede ke školní budově, má už přilepený telefon k uchu a vyřizuje pracovní hovor. Její dítě bývá ve školní družině nejdéle. A kroužky? Na ty může její potomek zapomenout, protože přes své pracovní vytížení by jej na ně stejně nestihla dávat.

Zdroj: Shutterstock.com Matka taxikářka

Do školy, ze školy, na jeden kroužek, na druhý kroužek a domů. Tato matka je v neustálém kole. Funguje podobně jako taxikářka a svým dětem věnuje snad všechen svůj volný čas. I když má dětí více a jejich vozením do školy i na zájmové činnosti denně “zabije” i několik hodin, většinou vše stíhá a je nad věcí.

Matka drbna

Pro tuto mámu jsou naoko dobré vztahy základem. Zná se se spoustou rodičů a učitelů, ze kterých dokáže vydolovat všechny informace, které zrovna potřebuje. Ráda se zajímá o ostatní a snad o všem horlivě diskutuje. Informace, které získá, však často šíří dál.

Věčně nestíhající matka

Tato matka žije v neustálé časové tísni a vůbec nic nestíhá. Svého školáka vozí do školy mezi posledními, a to pár minut před zvoněním. Tento typ matky chodí pozdě i na třídní schůzky, někdy přijde i několik minut po jejím zahájení. Budete-li po ní chtít, aby přišla včas, klidně jí zalžete, že daná záležitost začíná o 20 minut dřív.

Zdroj: Shutterstock.com Zapomnětlivá a roztržitá matka

Peníze na oběd, které přijdou o několik dnů později. Zapomenutá platba školy v přírodě nebo zapomenuté pomůcky do pracovních činností. Pro některé maminky školáků jde o naprosto běžnou věc, která je u nich snad na každodenním pořádku. Asi toho mají trochu moc, ale určitě by se jim vyplatilo dělat si pravidelné poznámky na post-it lístečky.

Matka, která zrovna vstala

Kruhy pod očima, rozdrbané vlasy a domácí oblečení. Tato máma vypadá, jako kdyby zrovna vstala z postele, a až své dítě odvede do školy, zase se tam vrátí. Působí velmi unaveně a nevyspale. Možná, že do noci flámovala, anebo se vrátila z noční pracovní směny. Kdo ví?

S některou z těchto matek se určitě potkáte v novém školním roce 2020/2021. Tento seznam ovšem rozhodně berte s nadsázkou. Víme totiž, že každá maminka je originál.

Autor:
Publikováno: 27. 8. 2020 10:34 Nahlásit obsah