Těhotenský dort pro budoucí maminku: Přinášíme ochutnávku originálních moučníků ve tvaru těhotenského bříška

Těhotenský dort pro budoucí maminku: Přinášíme ochutnávku originálních moučníků ve tvaru těhotenského bříška Zdroj: Pinterest.com

Dort je slavnostní moučník, který nás provází životem. Dostáváme jej k významným událostem, jako jsou narozeniny či svatba. Věděli jste ale, že dort může dostat i těhotná žena na počest oslavy nového života, který v ní roste? Přinášíme vám ochutnávku nejkrásnějších těhotenských dortů. Všechny do jednoho mají samozřejmě tvar těhotenského bříška.

Říká se, že těhotenství je jedním z nejkrásnějších období v životě ženy. Budoucí tatínci, babičky, dědečkové či tetičky mohou nastávající maminku, která to má “za pár”, překvapit různými způsoby. A to i tak, že jí darují vkusný dort ve tvaru těhotenského bříška.

Zvyk obdarovat nastávající maminku speciálním dortem je v Česku stále oblíbenější. Těhotná žena však často dostává originální moučník ve tvaru těhotenského bříška i v rámci Baby shower. 

O co se v případě Baby shower jedná? Jde o příjemnou oslavu na téma mateřství, kterou pro budoucí maminku uspořádaly její nejbližší kamarádky, ale také sestry či sestřenice. Baby shower je výhradně dámskou záležitostí, která decentně slaví příchod miminka a přeměnu těhotné ženy v matku.

Tradice těhotenských dortů pochází z USA. I když se tento zvyk rozšířil i do Česka, stále si na něj zvykáme. Někomu se totiž těhotenské dorty líbí, jiní na moučníky ve tvaru těhotenského bříška pohlížejí jako na něco morbidního.

Chtěli byste věnovat těhotenský dort nastávající mamince, která je vám velmi blízká? Tento slavnostní moučník ve tvaru těhotenského bříška jí můžete zkusit také upéct, a to podle následujícího návodu.

Autor:
Publikováno: 24. 8. 2020 14:00 Nahlásit obsah