Nastávající maminka si stáhla do mobilu aplikaci Count the Kicks: Zachránila tím život svému nenarozenému miminku

Nastávající maminka si stáhla do mobilu aplikaci Count the Kicks: Zachránila tím život svému nenarozenému miminku Zdroj: Shutterstock.com

Spousta nastávajících maminek se snaží na nový život s miminkem plně připravit. Čtou odbornou literaturu a často nasávají informace také v online maminkovských diskusích. Za to, že věří všemu, co se dozví na internetu, bývají mnohdy kritizovány. Američanka Emily Eekhoff je však dodnes vděčná za to, že se řídila internetovými radami.

Chytrá aplikace, která sleduje pohyby nenarozeného miminka

Když byla Emily Eekhoff z americké Iowy po druhé těhotná, rozhodla se, že ke svému těhotenství bude přistupovat opět velmi zodpovědně. Neváhala se přitom inspirovat odbornou těhotenskou literaturou, spoustu informací čerpala také v online diskusích. A právě tento přístup zachránil jejímu nenarozenému miminku život.

Zdroj: Usmagazine.com Na doporučení ostatních maminek z internetové diskuse si Emily do svého chytrého telefonu stáhla aplikaci Count the Kicks. Tato aplikace přitom umožňuje nastávajícím maminkám sledovat pohyby a kopání jejich nenarozeného miminka ve třetím trimestru těhotenství. Emily tuto aplikaci považovala za velmi užitečnou. Používala ji totiž už v době, kdy byla těhotná se svým synem Liamem.

Díky aplikaci Count the Kicks nastávající maminka odhalila závažnou věc

Aplikaci Count the Kicks si Emily Eekhoff stáhla do mobilu, když svoje další dítě nosila v břiše sedm měsíců. Tato mladá maminka tak mohla od 28. týdne těhotenství neustále sledovat, že se její nenarozené miminko pohybuje dostatečně, a tudíž věděla, že je v pořádku. Ve 33. týdnu těhotenství však aplikace Count the Kicks upozornila, že se miminko nepohybuje tak často jako dříve.

Zdroj: Abcnews.go.com Emily velmi znervózněla a raději ihned jela do nedaleké nemocnice na kontrolní vyšetření. A udělala moc dobře. Lékaři totiž pomocí ultrazvuku zjistili, že její nenarozená holčička má kolem krku třikrát obmotanou pupeční šňůru. Emily ihned podstoupila akutní císařský řez, následně se tak mohla těšit z nádherné a zdravé dcerky Ruby.

Count the Kicks vyvinuly maminky, které samy přišly o nenarozené dítě

Podle Emily Eekhoff zachránila život její holčičky právě aplikace Count the Kicks, za což bude podle svých slov jejím tvůrkyním nadosmrti vděčná. Vznik této aplikace, která zachraňuje životy nenarozených miminek, má však velmi smutné pozadí. Vymyslelo ji totiž pět maminek z americké Iowy, které ztratily miminko shodou nešťastných náhod právě v třetím trimestru těhotenství.

Autor:
Publikováno: 14. 8. 2019 09:57 Nahlásit obsah