Osvědčené tipy, které vám pomohou otěhotnět: Šanci na početí zvýšíte díky cvičení jógy i konzumaci mořských plodů

Osvědčené tipy, které vám pomohou otěhotnět: Šanci na početí zvýšíte díky cvičení jógy i konzumaci mořských plodů Zdroj: Shutterstock.com

Pokoušíte se s partnerem o miminko a chtěla byste otěhotnět co nejrychleji? Přinášíme vám několik osvědčených tipů, díky kterým zvýšíte svém šance na početí. Některé z těchto rad vás možná zaskočí nebo překvapí.

Milujte se s partnerem každý druhý den svého plodného období

Abyste mohla rychle otěhotnět, měla byste v prvé řadě velmi dobře znát svůj menstruační cyklus. Měsíc po měsíci si proto do kalendáře zaznamenávejte dobu své menstruace. Podle toho tak můžete lépe předvídat, kdy budete ovulovat.

K ovulaci dochází zhruba dvanáct dnů před příchodem menstruačního krvácení. Zda skutečně ovulujete, můžete zjistit i pomocí ovulačního testu. Pět dnů před ovulací a jeden den po ovulaci bývá žena nejplodnější. Proto byste se měla právě v tomto období s partnerem častěji milovat. A to ideálně každý druhý den.

Snažte se o to, abyste měla normální tělesnou váhu

Žena, která trpí nadváhou nebo obezitou, otěhotnění v průměru za dvakrát delší dobu nežli žena s normálním BMI. Pokud tedy máte nadváhu, pokuste se zhubnout. Vaši plodnost zvýší i to, pokud ztratíte 5 až 10 procent svého tělesného tuku. Právě nadbytečný tělesný tuk se podílí na tom, aby tělo ženy produkovalo vyšší množství hormonu estrogenu, což neblaze ovlivňuje ovulaci.

Zdroj: Shutterstock.com Dostatečně se hýbejte a omezte stres

Ženy, které pravidelně sportují a snaží se udržovat fit, zpravidla úspěšně otěhotní bez větších problémů. Dělejte to i vy. Pravidelný pohyb vám pomůže udržet ideální váhu a sníží ve vašem těle hladinu stresových hormonů, díky čemuž se rychleji dočkáte vytouženého miminka.

O stresu se říká, že je zabijákem plodnosti. Vyrazte proti němu do boje, a to nejen pravidelným pohybem. Naučte se odpočívat a relaxovat a vymezte si každý den čas jenom sama pro sebe.

Tip: Ideálním cvičením, které prospívá fyzickému a psychickému zdraví, je jóga. Pravidelné lekce jógy u vás sníží případnou míru úzkosti a stresu, díky čemuž následně lépe otěhotníte.

Zaměřte se na to, co jíte

Zdravý a vyvážený jídelníček hraje v případě úspěšného a rychlého početí velmi důležitou roli. Ovlivňuje totiž fungování řady procesů v ženském těle. Jestliže jste se s partnerem rozhodli, že začnete pracovat na miminku, zaměřte se na jídelníček bohatý na ovoce, zeleninu, libové maso, mléčné výrobky, luštěniny, celozrnné výrobky, semínka či oříšky. Ve stravě byste měla přijímat více vitaminů E, C a řady B, dále kyseliny listové, železa a zinku.

Zdroj: Shutterstock.com Víte, že? Šanci na rychlé početí dle odborníku zvyšuje pravidelná konzumace mořských plodů. Vědci se však stále dohadují o tom, zda mají mořské plody příznivý vliv „pouze“ na sexuální apetit, nebo také na samotnou plodnost ženy.

Dejte si pozor na alkohol, cigarety a některé léky

Svou plodnost zvýšíte i tím, když přestanete konzumovat (a to i v menší míře) alkoholické nápoje a skončíte s kouřením. Pokud berete nějaké léky, které snižují plodnost, promluvte si s lékařem o jejich možném vysazení.

Mýty, které rozhodně nezvyšují šanci na početí

Nevěřte všemu, co se říká. A to i tehdy, když se s partnerem snažíte o miminko. Některé rady rozhodně nemají vliv na to, zda rychleji otěhotníte, nebo ne. Na které mýty byste si měla dát pozor? Rozhodně rychleji neotěhotníte díky orgasmu. Na úspěšné početí nemá vliv ani to, jakou pozici při milování zaujmete. Žádná konkrétní poloha totiž šanci na početí nijak výrazně nezvyšuje.

Autor:
Publikováno: 8. 6. 2020 13:03 Nahlásit obsah