Přehled finančních sbírek pro Ukrajinu, které v Česku pořádají neziskové a humanitární organizace

Přehled finančních sbírek pro Ukrajinu, které v Česku pořádají neziskové a humanitární organizace Zdroj: Shutterstock

V Česku aktuálně běží několik veřejných sbírek na pomoc Ukrajině. Chcete tuto zemi zmítanou válkou podpořit finančně? Můžete si vybrat i z následujícího přehledu finančních sbírek pro Ukrajinu, které v tuzemsku pořádají neziskové a humanitární organizace.

Sbírka SOS Ukrajina při organizaci Člověk v tísni

Organizace Člověk v tísni vybrala ve sbírce SOS Ukrajina k 27. 2. 2022 od dárců 265 milionů korun a finanční dary stále přibývají. “Prostředky použijeme na humanitární pomoc obětem ozbrojeného konfliktu, lidem na útěku, uprchlíkům, na ochranu ohrožených rodin a jednotlivců,” uvedl ředitel organizace Šimon Pánek.

Sbírka Charita pro Ukrajinu při organizaci Charita Česká republika

Výtěžek sbírky Charita pro Ukrajinu pomůže lidem zasaženým válkou zajistit základní životní potřeby, jako jsou voda, potraviny, hygienické potřeby či přístřeší. Součástí intervence je i poskytnutí psychologické pomoci. 

V rámci této sbírky Charita Česká republika spolupracuje přímo s Charitou Ukrajina. Ve spolupráci s českými úřady se Charita Česká republika zároveň připravujeme na pomoc ukrajinským uprchlíkům v České republice.

Zdroj: Shutterstock Sbírka Českého červeného kříže

Finanční prostředky na podporu financování pomoci na Ukrajině shromažďuje také Český červený kříž pomocí své veřejné finanční sbírky. Český červený kříž vybrané peníze využívá na nákup zdravotnického materiálu pro mobilní zdravotnické týmy Červeného kříže na Ukrajině. Také se připravuje na pomoc ukrajinským uprchlíkům přímo v Česku.

Sbírka Pomozte Ukrajině s Pamětí národa při organizaci Post Bellum

Sbírku Pomozte Ukrajině s Pamětí národa pořádá organizace Post Bellum. “Ve spolupráci s našimi partnery na Ukrajině spouštíme sbírku, ve které můžeme přispět každý z nás. Za vaše dary nakupujeme zdravotnický materiál a ochranné vybavení Ukrajiny, jako jsou neprůstřelné vesty, helmy, rukavice, vysílačky, drony s nočním viděním a další neútočné vybavení. Spolupracujeme např. s ukrajinskou neziskovou organizací Повернись живим / Come Back Alive, která se dlouhodobě zabývá distribucí ochranných pomůcek a zdravotnického zabezpečení, ale i s mnoha dalšími organizacemi a jednotlivci. Finanční prostředky budou využity také k humanitární pomoci lidem postiženým invazí ruské armády,” píše Post Bellum ve svém tiskovém prohlášení.

Zdroj: Shutterstock

Sbírka Pomoc Ukrajině! při organizaci ADRA

Sbírku Pomoc Ukrajině! pořádá česká nezisková organizace ADRA, která má na Ukrajině svou pobočku. Finanční prostředky z této sbírky budou pomáhat lidem zasaženým válečným konfliktem, a to na nákup jejich základních životních potřeb.

Sbírka #Za Ukrajinu při Donio.cz

Pomoc Ukrajině vyhlásil i portál pro organizování veřejných sbírek Donio.cz. Založil sbírku s názvem #Za Ukrajinu, po jejímž skončení budou vybrané finanční prostředky ve stoprocentní výši využity na pomoc obyvatelům Ukrajiny.  Finance budou dle potřeby rozděleny do jednotlivých organizací, rodin a půjdou i na přímou pomoc lidem utíkajícím před válkou.

Podpora útulku Friend při Nadačním fondu Psí Naděje

Nadační fond Psí Naděje vyhlásil do odvolání finanční sbírku určenou pro ukrajinskou organizaci Friend, která provozuje útulek Friend nacházející se v oblasti Dnětropetrovsk na východě Ukrajiny. Vybrané finanční prostředky půjdou na pomoc také ukrajinským útulkům Ugolyok a Chetire lapky.

Ve válkou zmítané Ukrajině narůstá nejen počet zraněných lidí, ale také zvířat. Někteří lidé prchající před válkou vzali svá zvířata s sebou, jiní je opustili a zanechali svému osudu. Na Ukrajině byl i před válkou velký počet toulavých a zraněných zvířat, teď se bude situace ještě zhoršovat. Ukrajinský útulek Friend a jeho obětavá provozovatelka Marina těmto zvířatům dlouhodobě na Ukrajině pomáhá, nyní ale bude potřebovat mnohem větší pomoc zvenčí!” uvádí Nadační fond Psí Naděje ve svém prohlášení.

Zdroj: Clovekvtisni.cz, Charita.cz, Cervenykriz.eu, Postbellum.cz, Znesnaze21.cz, Donio.cz/zaukrajinu, Seznamzpravy.czPesweb.cz

Autor:
Publikováno: 28. 2. 2022 12:40 Nahlásit obsah