Školní asistentka se snažila během online výuky zabavit vlastní děti. Výsledek dopadl katastrofálně

Školní asistentka se snažila během online výuky zabavit vlastní děti. Výsledek dopadl katastrofálně Zdroj: Birminghammail.co.uk

Online výuka vzniklá v důsledku koronavirové krize přináší žákům i učitelům perné chvilky. Ještě těžší to však ještě před pár týdny měly učitelky, které se během nouzového stavu musely starat o vlastní děti a zároveň učit online cestou své žáky. Zabavit své děti během online výuky se snažila i britská asistentka Donna Evans. Jak to dopadlo?

Myslela si, že objevila dokonalou rodičovskou vychytávku

Školní asistentka Donna Evans z britského města Cannock pravidelně během online výuky řešila jedno dilema. Jakým způsobem na dlouhé minuty zabavit své děti, aby se mohla věnovat svým žákům, se kterými povede videohovor? Tato žena si řekla, že na to půjde kreativně a originálně.

Zdroj: Birminghammail.co.uk Oblékla svou sedmiletou dceru Hallie a svého tříletého syna Issaca do plavek, posadila je do prázdné vany a dala jim papíry, štětce a vodové barvy. Donna svým dětem řekla, aby si po dobu, co bude mít se svými žáky videohovor, hrály. Maminka a školní asistentka v jednom paradoxně tento plán den předtím testovala a vše probíhalo, jak mělo. Myslela si proto, že objevila naprosto dokonalou rodičovskou vychytávku

Když po 15 minutách vešla do koupelny, zhrozila se z toho, co vidí

Donna tedy předpokládala, že i tentokrát její plán probíhá bez problémů. Při videohovoru navíc seděla rovnou za dveřmi koupelny, aby své děti dobře slyšela a aby si byla jistá tím, že je vše v opravdovém pořádku. “Slyšela jsem je, jak se smějí. Proto jsem si myslela, že si jenom malují a že je to baví,” popisuje britská školní asistentka.

Zdroj: Birminghammail.co.uk Když ale Donna po skončení online výuky, která trvala zhruba 15 minut, vešla za svými dětmi do koupelny, málem omdlela. Stačila opravdu chvilička a její děti směsicí barev pomalovaly celou vanu, stěnu koupelny, ale také sebe. Tříletý Issac měl nánosy barev dokonce ve vlasech.

“Neuvědomila jsem si, že na okraji vany mezi šampony a sprchovými gely jsem omylem nechala velkou tubu se zelenou barvou. Když jsem odešla, děti ji okamžitě objevily a malér byl na světě,” směje se Donna, která to, co její děti provedly, vzala s nadhledem.

Donna říká, že svým dětem nedá barvy dlouho do ruky

Když ale tato 33letá britská maminka své děti poprvé spatřila, nevěděla, jestli se má smát, nebo plakat. Následné umývání dětí a uklízení koupelny jí zabralo několik hodin. Vana však měla zelenkavý nádech několik následujících dnů. A nejen ona. Zelenkavá na několik dnů zůstala i kůže neposlušných dětí.

Zdroj: Birminghammail.co.uk “Mé děti jsou slušně vychované, toto opravdu obvykle vůbec nedělají. Jednou v minulosti něco nakreslily na stěnu, ale tohle je úplně nová úroveň,” říká Donna.

To, co její děti provedly, navíc nafotila a také natočila na video. A to jako předmět doličný pro svého manžela Kyeho, který zrovna nebyl doma. Tito manželé se posléze rozhodli, že se o vtipnou nehodu svých rozverných dětí podělí s ostatními na Facebooku. “Jedna věc je jistá. Už dlouho svým dětem nedám do rukou jakékoliv barvy na malování,” dodává se smíchem britská maminka a školní asistentka Donna.

Autor:
Publikováno: 19. 6. 2020 09:40 Nahlásit obsah