Žena objevila na eBay rodinný poklad: A to ztracené pohlednice z roku 1936 adresované jejím prarodičům

Žena objevila na eBay rodinný poklad: A to ztracené pohlednice z roku 1936 adresované jejím prarodičům Zdroj: Trudysstore.com

Říkáte, že náhody neexistují a že se nic neděje jen tak? Pak vás zaujme příběh britské grafičky Trudy Shillumové, která na eBay objevila pohlednice adresované jejím prarodičům. Této ženě není dodnes jasné, jak se pohlednice z roku 1936 na tento aukční portál vůbec dostaly. Je ale ráda, že se jí tento vzácný rodinný artefakt dostal zpátky do rukou.

Aukční portály skrývají spoustu tajemství, jsou navíc pokladnicí skrytých drahokamů, o kterých nemáme ani tušení. Přesvědčila se o tom také grafička Truda Shillumová z britského města Glasgow, která ani v nejmenším nečekala, že na eBay najde doslova poklad. Zkrátka velmi cennou věc, která pro ni bude mít obrovskou osobní hodnotu.

Zdroj: Trudysstore.com Tato žena se začátkem letošního roku pustila na internetu do vyhledávání své rodinné historie. Do vyhledávače zadala všechna svá rodinná příjmení i města související s jejími nejbližšími příbuznými. Jaké bylo její překvapení, když ji vyhledávač navedl na eBay, kde našla dvě staré pohlednice adresované jejím prarodičům. Tyto pohlednice v roce 1936 napsala a poslala tehdejší rodinná přítelkyně Rose.

Truda Shillumová okamžitě tyto dva cenné poklady na aukčním portálu nakoupila a rozhodla se, že se o nich pokusí zjistit co nejvíc. „Prodejce, od kterého jsem tyto pohlednice nakoupila, mi bohužel oznámil, že se specializuje na prodej starých pohlednic. Nic dalšího mi k tomu neřekl. Zůstává tedy stále záhadou, jak se k pohlednicím dostal,“ podotýká tato 40letá grafička.

Zdroj: Shutterstock.com Na jedné z pohlednic přeje rodinná přítelkyně Rose Trudiným prarodičům šťastné výročí svatby, druhá pohlednice obsahuje zcela běžnou konverzaci. I tak je Truda Shillumová ráda, že se tyto pohlednice dostaly zase zpátky do rodinných rukou.

„Když jsem na tyto pohlednice na eBay poprvé narazila, byla jsem vyděšená a zároveň štěstím bez sebe. Byla to náhoda, že jsem je objevila mezi milionem věcí, které se na eBay draží? Tyto staré pohlednice pro mě mají nevyčíslitelnou hodnotu. Jsem v tom asi po svém dědečkovi, který také vášnivě hledal všechny staré poklady. Geny se v naší rodině zkrátka přenášejí,“ dodává Truda Shillumová, která si může díky objeveným pohlednicím opět zavzpomínat na své milované prarodiče.

Autor:
Publikováno: 21. 3. 2019 14:00 Nahlásit obsah
Loading...