Kategorie Složení

Článek
Proč tak zbožňujeme vůni čokolády? Její chemické složení se podobá růžím
Proč tak zbožňujeme vůni čokolády? Její chemické složení se podobá růžím Na čokoládě ujíždí snad každá z nás. Stačí, když si k ní přivoníme a už jí nemůžeme odolat. Čím je čokoláda kvalitnější, tím lépe. Asi jste si všimla toho, že vás neskutečně přitahuje bohatá sametová vůně pražených kakaových bobů. Čím je to dáno a proč nemáme s čokoládou spojeno nic negativního? Vábí nás totiž podobnou vůní, jakou má růže.
Článek
Jak moc je lakování nehtů proč naše tělo škodlivé? Tohle s vámi udělá již po deseti hodinách
Jak moc je lakování nehtů proč naše tělo škodlivé? Tohle s vámi udělá již po deseti hodinách Alespoň jednou se to stalo každé z nás. Koupíme si krásný lak na nehty, ovšem kýžený výsledek v podobě lesklých a zdravých nehtů, se bohužel nekoná. Místo toho jsou nehty vysušené a v mnoha případech mají i nažloutlý odstín, zejména tedy při použití červeného laku na nehty.
Článek
Není káva jako káva: Co dostanete, když si objednáte kávu s tímto názvem?
Není káva jako káva: Co dostanete, když si objednáte kávu s tímto názvem? Káva se k nám rozšířila z Itálie, kde její přípravu dotáhli k naprosté dokonalosti. Mnozí znají jen pár druhů kávových nápojů a ve většině případů je navíc nazývají úplně nesprávnými jmény. Ovšem baristika - to je složitá věda, jejíž zákonitosti bychom si všichni měli osvojit. Alespoň ty základní. Jaké máme druhy kávy a co si pod nimi představit?
Článek
Víte, z čeho se skládá váš oblíbený kosmetický přípravek?
Víte, z čeho se skládá váš oblíbený kosmetický přípravek? Krém, který jsem si včera koupila, tak krásně hydratuje a ten lesk má nádherně třpytivou barvu. Které složky jsou zodpovědné za tyto benefity? Budete se divit, co všechno se v kosmetickém průmyslu využívá, aby těchto předností bylo dosaženo.
Článek
Co připravit dětem k svačině?
Co připravit dětem k svačině? Prázdniny se pomalu ale jistě chýlí ke konci a za chvíli začne opět běžný kolotoč tahání dětí z postele, vození dětí na kroužky, psaní úkolů, ale také chystání svačin.