Vyrobte si levně domácí tablety do myčky: Mytí nádobí vás nemusí stát majlant

Vyrobte si levně domácí tablety do myčky: Mytí nádobí vás nemusí stát majlant Zdroj: Shutterstock.com

Myčka nádobí je kuchyňských spotřebičem, na který nedají ženy dopustit. Myčku si chválí jako neocenitelného pomocníka v domácnosti, na druhou stranu si však stěžují na cenu kupovaných tablet do myčky. Za jedno balení totiž často dají až několik set korun. Jak tento problém vyřešit? Vyrobte si doma vlastní tablety do myčky. Jde to levně i jednoduše.

Mytí nádobí v myčce šetří vodu, čas i práci, je ale cenově náročnější

Mytí nádobí v myčce má spoustu výhod. Ušetří nám spoustu vody, času i práce. Namísto zdlouhavého mytí nádobí v ruce se tak můžeme věnovat mnohem příjemnějším aktivitám. Obsluha myčky je velmi jednoduchá, ale někdy máme pocit, že její provoz vzhledem ke kupovaným tabletám, solím a leštidlům stojí majlant. Díky následující vychytávce to však může být jinak.

Domácí tablety do myčky jsou levné i ekologické

Je součástí vaší kuchyňské linky také myčka nádobí? Potom každý den spotřebujete v průměru jednu až dvě tablety do myčky. Tyto kupované čisticí prostředky, díky kterým dosáhnete čistého a lesklého nádobí, však pořádně lezou do peněz. Pokud chcete ušetřit, můžete si z běžných surovin připravit domácí tablety do myčky, které vás budou stát ve srovnání s těmi kupovanými pouze zlomek ceny.

Zdroj: Hellonest.co K výrobě tablet do myčky přitom potřebujete pouze jedlou sodu, sodu na praní, kuchyňskou sůl a kyselinu citronovou. Tento domácí čisticí přípravek tak ve výsledku bude nejen levný, ale také ekologický. Jakým způsobem si tedy domácí tablety do myčky připravíte?

Potřebujete:

  • 0,5 hrnku jedlé sody
  • 0,5 hrnku sody na praní
  • 0,25 hrnku kyseliny citronové
  • 0,5 hrnku kuchyňské soli
  • studenou vodu dle potřeby
  • silikonovou formu na led
  • gumové rukavice

Zdroj: Shutterstock.com

Výroba domácích tablet do myčky krok za krokem

1. Sodu, sůl a kyselinu citronovou smíchejte dohromady.

2. Do vzniklé směsi začněte po kapkách přidávat studenou vodu. Vašim cílem je postupně vytvořit hmotu, která se konzistencí podobá plastelíně. Při míchání mějte na rukách gumové rukavice.

3. Vzniklý základ na domácí tablety do myčky vpěchujte do silikonové formy na led. Tablety dělejte tak vysoké, aby se vám později vešly do myčky.

4. Směs na tablety nechte v silikonové formě zhruba půl hodiny odležet. Poté tablety do myčky vyklopte na plastovou podložku a nechte je přes noc vyschnout. Ráno tablety přendejte do sklenice s uzavíratelným hrdlem.

Zdroj: Hellonest.co

Vedle domácích tablet použijte i domácí leštidlo

Domácí tablety do myčky používejte stejně jako kupované. V obchodě přitom nemusíte zbytečně kupovat ani leštidlo do myčky. Namísto leštidla vám totiž stejným způsobem skvěle poslouží obyčejný ocet.

Tip: Myčku nádobí musíte také pravidelně čistit. I v tomto případě to jde levně, ekologicky a z domácích surovin. Opět použijte klasický ocet, který nalijte až po okraj keramického hrnku. Hrnek posléze umístěte do spodního zásobníku myčky, kterou nakonec zapněte na program s nejvyšší možnou teplotou (70 stupňů Celsia a více).

Autor:
Publikováno: 5. 9. 2019 10:17 Nahlásit obsah