První vrásky po třicítce: Co o vás říkají?

První vrásky po třicítce: Co o vás říkají? Zdroj: Shutterstock.com

Každá vráska, která se vám objeví na obličeji, o vás něco vypovídá. Vaše tvář byla při narození čistá jako list nepopsaného papíru. Po třicítce se vám však začínají objevovat první vrásky, které toho řeknou dost o vaší povaze, charakteru ale i zdraví. Co tedy můžete vyčíst ze svého obličeje?

Vznik konkrétních vrásek ovlivňují emoční stavy

Na vznik vrásek nemá vliv pouze stárnutí pleti. Výrazně se na něm podílejí také dlouhodobější emoční stavy, kterými v průběhu života procházíme. Naše vnitřní rozpoložení se nám vlivem grimas, které při něm provádíme, promítne velmi hluboko na určitém místě naší tváře. První vrásky se nám začnou v obličeji objevovat už po třicítce. Do naší tváře se tak vpisuje smích, vztek, častý pláč ale i některé zlozvyky.

Zdroj: Shutterstock.com

Vějířky ve vnějších koutcích oka

Objevily se u vás drobné vějířky ve vnějších koutcích oka, které jsou navíc doplněné krátkými svislými rýhami kolem vnějších koutků úst? Tento typ vrásek o vás vypovídá, že jste pozitivně naladěným člověkem, který se rád směje a usmívá. Patříte k vyrovnaným lidem, které jen tak něco nerozhází a kteří mají stále dobrou náladu.

Kolmá vráska mezi obočím

Každý, komu se tato vráska objevila na kořeni nosu, vyvolává dojem přísného a zamračeného člověka. Tato vráska však častěji vzniká v důsledku jiných emocí, a to například přílišné ustaranosti, přemýšlivosti nebo dokonce zatrpklosti. Podle čínské medicíny výrazná vráska mezi obočím naznačuje možné problémy s játry.

Výrazné kruhy a vrásky pod očima

Na vzniku těchto vrásek se značnou měrou podílí častý pláč, smutek, ale i únava a dlouhodobé nevyspání či vyčerpání. Vrásky pod očima se hluboko do kůže zarývají také melancholickým lidem anebo lidem, kteří jsou pod dlouhodobým stresem. Kruhy a váčky pod očima rovněž signalizují problémy s ledvinami a štítnou žlázou.

Zdroj: Shutterstock.com

Vrásky nad horním rtem

Tento typ vrásek se na tváři objevuje zejména ženám v pozdějším věku. Je typický pro ženy, které mají po klimakteriu, někdy se však vyskytne i u mnohem mladších žen. Co vrásky nad horním rtem vůbec znamenají? Jsou odrazem úbytku pohlavních hormonů v ženském těle. Na jejich vzniku má však podíl i kouření cigaret nebo časté špulení rtů.

Vodorovné vrásky na čele

Výrazné vodorovné vrásky na čele značí ustaraného člověka, na kterém se dennodenně podepisuje nadměrný stres. Dle orientální medicíny však vrásky a prohloubené linky na čele odkazují rovněž na špatnou funkci střev a močového měchýře.

Za vznik vrásek mohou také zlozvyky

Na vzniku vrásek se podílejí také některé zlozvyky. Pomineme-li nesprávnou stravu, nedostatek spánku a nadměrné opalování, za nevzhledné vrásky může také kouření a nadměrná konzumace alkoholu. Pleti neprospívá ani žvýkání žvýkačky, v důsledku čehož dochází ke vzniku vrásek kolem úst.

Autor:
Publikováno: 3. 10. 2019 14:24 Nahlásit obsah