Co s přesušenými vlasy od sluníčka a slané vody? Vyzkoušejte tyto triky, díky kterým nebudete mít na konci léta zničené vlasy

Co s přesušenými vlasy od sluníčka a slané vody? Vyzkoušejte tyto triky, díky kterým nebudete mít na konci léta zničené vlasy Zdroj: Shutterstock.com

Během léta naše vlasy čelí různým nástrahám. A to nejčastěji v podobě ostrého sluníčka a slané nebo chlorované vody. Nechcete mít po létě své vlasy extrémně zničené? Abyste pak nemusela jít ke kadeřnici na radikální zkrácení, máme pro vás několik tipů, jak si zachovat krásnou hřívu po celý červenec a srpen.

Ostré sluníčko a slaná voda: Hlavní nepřátelé našich krásných vlasů

Letní sluneční paprsky kvalitě našich vlasů rozhodně nepřispívají. Jestli se chystáte během letních měsíců k moři, měla byste zpozornět ještě víc. Hrozí vám, že vlasy budete mít zničené a přesušené nejen od sluníčka, ale i od mořské soli.

Pokud ale zůstanete v domovině, i tak se mějte na pozoru. Nástrahou pro vaše vlasy bude kromě sluníčka také chlórovaná voda z bazénu. Abyste měla i na konci léta nádherné vlasy a vyhnula se návštěvě kadeřnice, vyplatí se vám dodržovat následující pravidla.

Zdroj: Shutterstock.com

Umývejte si vlasy pouze hydratačním šamponem.

Během letních měsíců byste k mytí vlasů měla používat speciální šampon, který vaši hřívu odmastí, ale zároveň ji dostatečně hydratuje. Vhodné jsou pro vás také šampóny na přírodní bázi nebo odvary z heřmánku či kopřiv.

Dopřávejte si pravidelně vlasovou masku z rostlinného oleje

Před každým mytím si dopřávejte hydratační masku na vlasy. Ženám se osvědčil zejména olivový či kokosový olej. Vlasovou masku z rostlinného oleje si nechávají na své hřívě alespoň 30 minut, nebo ještě lépe přes celou noc.

Kdykoliv půjdete na sluníčko, sáhněte po arganovém oleji

Před tím, než vystavíte své vlasy přímým slunečním paprskům, naneste si zhruba od půlky jejich délky trochu arganového oleje určeného na vlasy. Tento olej vaši hřívu takřka nezamastí, ale ochrání ji před vysušováním a třepením. Podobným způsobem můžete použít také ochranný krém nebo sprej na vlasy, který seženete v každé drogerii.

Noste klobouky: Ochráníte vlasy a budete šik

Jak se cítíte, když máte na hlavě klobouk? Pokud dobře, noste jej v létě, jak nejčastěji můžete. Nejen, že jde o vysoce módní doplněk. Takový dámský klobouk ve stylu slamáku plní i vysoce praktickou funkci. Ochrání vaše vlasy před ostrým sluníčkem, které by je mohlo vysušovat.

Zdroj: Shutterstock.com

Základní účes na pláž: Culík nebo drdol

Největším nepřítelem krásných vlasů je slunce a slaná voda. Myslete na to, až vyrazíte na dovolenou k moři. Vaším základní účesem na pláži by tak měl být culík nebo drdol, díky čemuž nevystavíte svou celou hřívu plně slunečním paprskům.

Než půjdete na sluníčko a budete se koupat ve slané vodě, můžete si do celé délky svých vlasů nanést také masku z kokosového oleje. Díky tomuto preventivnímu opatření vaše vlasy nebudou vysušené, ani se nebudou třepit či lámat.

Když vylezete z vody, vlasy si ihned umyjte

Ať už plavete ve slané mořské vodě či v chlórovaném bazénu, myslete na jedno. Po každé, když vylezete ven, své mokré vlasy si důkladně opláchněte pod sladkou vodou.  

Autor:
Publikováno: 20. 6. 2019 14:47 Nahlásit obsah