Nadčasové mikádo vládne i roku 2020: Naučte se jej nosit

Nadčasové mikádo vládne i roku 2020: Naučte se jej nosit Zdroj: Shutterstock.com

Vlasové trendy 2020 napovídají, že dlouhým vlasům odzvonilo. Stále více žen podléhá kouzlu mikáda, které si oblíbily i mnohé světové celebrity. Mikádo neboli bob přitom nemusí působit vůbec nudně. Nosit jej můžete rovnou na tisíc způsobů. Která verze mikáda sedne zrovna vám?

Mikádo jako oblíbený střih roku 2020

Zkrátit si dlouhé vlasy do trendy mikáda? Pokud máte odvahu, směle do toho. Mikádo neboli bob se i v roce 2020 drží na předních příčkách nejoblíbenějších střihů. A má to hned několik důvodů. Mikádo je praktický, ale i velmi slušivý střih, který můžete nosit v různých délkách, barvách i úpravách.

Delší či kratší varianta

Nadčasové mikádo může mít hned několik variant střihů. Slušet vám bude jak mikádo střižené těsně pod ušima, tak mikádo, jehož délka dosahuje až po ramena. Nosit můžete také mikádo s ofinou nebo s patkou. Pro konkrétní typ mikáda, který vám opravdu sedne, se zkuste rozhodnout s ohledem na typ svého obličeje.

Hladký účes nebo rozverné vlny

Mikádo je velmi nenáročné na úpravu. Nosit jej můžete třeba v hladké variantě, kdy si své vlasy jednoduše přečešete hřebenem nebo narovnáte žehličkou na vlasy. Po umytí si jej můžete rovněž vyfoukat přes kulatý kartáč. Na jedné straně zkuste rovněž mikádo sepnout sponkou, tento střih pěkně vypadá i v kombinaci s čelenkou.

Mikádu sluší také rozverné vlny. Své kadeře nechte volně uschnout a poté jim dodejte na objemu pomocí pěnového tužidla. Na tolik oblíbené „beach waves“ můžete použít i kulmu nebo žehličku na vlasy.

Mikádo vám zajistí mladistvější vzhled

Pokud z delších vlasů přejdete na mikádo, má to i další pozitivum. Mikádo je hravé, působí sexy, ale hlavně ubírá na věku. Vědí to ostatně i některé slavné ženy, které na tento střih vlasů nedají dopustit. Mikádo si oblíbily třeba herečky Natalia Portman či Mila Kunis nebo modelky Miranda Kerr či Kaia Gerber.

Autor:
Publikováno: 13. 2. 2020 12:54 Nahlásit obsah