Dokážete si představit život bez rukou? Matka i syn žijí plnohodnotný život navzdory velkému handicapu

Umýt nádobí, uvařit večeři, vyčistit si zuby, hrát hry a jít na taekwondo. Běžné aktivity, které dělají miliony matek a dětí napříč světem. Nic výjimečného, dalo by se říct a byla by to pravda, kdyby matce Lindě a jejímu synovi Timmymu od narození nechyběly obě horní končetiny. A přesto se nenechají omezovat a žijí naplno, dost možná více než jiní!

Pro většinu žen jsou domácí práce otravná záležitost, která se prostě musí udělat. Pro Lindu to ale představuje každodenní velkou výzvu. Genetická vada totiž způsobila, že se narodila bez rukou. Přesto jí toto postižení neubralo na optimismu a radosti ze života!

Linda vyrůstala v Chicagu s rodiči a čtyřmi mladšími sourozenci. Její postižení bylo pro rodiče velkým překvapením, ale nikdy se k ní nechovali jinak, než ke zdravým sourozencům. „Naši mě brali úplně normálně a vedli mě tak, abych byla co nejvíc schopná se o sebe postarat sama.“ Tento přístup evidentně byl správný, a Lindu naučil nebýt závislá na nikom jiném.

Možná vás napadne, proč nepoužívá protézy. „Nebyly mi pohodlné,“ vysvětluje Linda. „Než mít protézy, které mě tlačily a bolely, jsem se ve dvanácti letech rozhodla, že raději budu bez nich. A dodnes svého rozhodnutí nelituji,“ říká Linda rozhodně. Podívejte se s námi dnes na příběh, který je rozhodně motivací pro každého člověka!

Autor:
Publikováno: 19. 10. 2022 17:53 Nahlásit obsah