Britská farmářka půjčuje své kozy na videokonference. Z původního vtipu se stal velký byznys

Britská farmářka půjčuje své kozy na videokonference. Z původního vtipu se stal velký byznys Zdroj: Shutterstock.com

Vlivem pandemie koronaviru mnozí z nás komunikují se svými kolegy, spolužáky či učiteli prostřednictvím videohovorů. Farmářka Dot McCarthy z britského Lancashire proto dostala nápad, že jako zpestření půjčí lidem na Zoom, Meet či Google Classroom své kozy. Šlo původně o vtip, tato žena však díky svému bizarnímu nápadu vydělala již 50 tisíc liber.

Koza na videokonferenci? Lidé vzali farmářčin vtip vážně

32letá Dot McCarthy provozuje kozí farmu Cronkshaw Fold Farm v anglickém hrabství Lancashire. Její farma však v důsledku koronavirové krize přišla o část příjmů. Aby v této zvláštní době alespoň trochu rozveselila lidi, vyvěsila na webových stránkách farmy nabídku, že své kozy propůjčí lidem na videokonference.

“Byl to jenom vtip. Nemyslela jsem si, že by to lidé vůbec chtěli. Nabídku jsem vložila na web, aby se nad ní také ostatní zasmáli,” vysvětluje Dot McCarthy.

Zdroj: Shutterstock.com Na videohovor chtějí kozu lidé z Velké Británie, Německa i USA

Jenže tato kuriózní nabídka hned po zveřejnění oslovila stovky lidí, kteří chtěli zapojit kozu do videokonference. Mladá farmářka byla ze zájmu lidí v naprostém šoku. Z původního vtipu se tak stal velký byznys, na kterém Dot McCarthy dosud vydělala více než 50 tisíc liber.

“Úplně mě to zaskočilo, netušila jsem, že to bude tak populární. Původně jsem myslela, že se ozve tak pět nebo deset lidí, kteří na tom budou duševně tak zvláštně, že by chtěli kozu do Zoomu, Skypu nebo Meetu. Nakonec se ukázalo, že do svých videokonferencí chtějí kozu zařadit lidé z celého světa,” směje se britská farmářka.

Zdroj: Dailymail.co.uk Kozy z britské farmy Cronkshaw Fold Farm se tak pravidelně účastní firemních, rodinných, kamarádských i školních videokonferencí. Velkým hitem se staly nejen ve Velké Británii. Na svůj Zoom, Skype, Meet nebo Google Classroom si je zvou i lidé z Austrálie, Nového Zélandu, Francie, USA, Kanady, Německa, Číny nebo Ruska.

Jedna rodina si kozu objednává na Zoom každou sobotu ráno

Jak videokonference s kozou probíhá? Mečící zvíře se na videohovoru zdrží krátce, jen tak pro oživení. Kozu si můžete na svůj Zoom či Meet objednat v přepočtu zhruba za 150 korun. Konkrétní lidé si tato zvířata zvou na videokonference pouze nárazově, podle britské farmářky je tu však jedna rodina, která si tu “svou” kozu Margaret objednává pravidelně vždy každé sobotní ráno. Stala se prý dokonce členem rodiny.

Kuriozní nápad v podobě kozy účastnící se videokonference byl pro farmářku Dot McCarthy velkým zvratem v jejím podnikání. Zatímco dříve měla kvůli koronavirové krizi strach o své živobytí, nyní se jí hrne jedna objednávka za druhou. Aby je stačila vyřizovat, najala si nové dva zaměstnance, jejichž úkolem je připojovat kozy k videohovorům.

Autor:
Publikováno: 11. 2. 2021 12:00 Nahlásit obsah