Česká skupina Vesna postoupila do finále Eurovize. Dívky na Instagramu poděkovaly svým příznivcům

Česká skupina Vesna postoupila do finále Eurovize. Dívky na Instagramu poděkovaly svým příznivcům Zdroj: Shutterstock

Česká dívčí skupina Vesna se dostala mezi deset postupujících z prvního semifinále 67. ročníku soutěže Eurovize, které konalo v anglickém Liverpoolu 9. května 2023. Vesnu v sobotu 13. dubna čeká finále Eurovize, na kterém vystoupí se svou písní My Sister's Crown.

“Moc vám děkujeme za podporu, uvidíme se v sobotním finále!” vzkázaly dívky se skupiny Vesna na Instagramu svým příznivcům.

Česká dívčí skupina Vesna soutěží na Eurovizi s písní My Sister's Crown. Text tohoto chytlavého songu se skládá celkem ze čtyř jazyků. A to angličtiny, češtiny, ukrajinštiny a bulharštiny.

Ve velkém sobotním finále 13. května se Vesna se skladbou My Sister's Crown utká s interprety z dalších 25 zemí. Půjde například o Finsko, Švédsko, Izrael, Portugalsko nebo Chorvatsko.

Skupinu Vesna tvoří hudebnice z pražské konzervatoře Jaroslava Ježka. Kromě tří Češek v této formaci najdete Bulharku, Slovenku a Rusku.

„Jsme slovanská kapela, reprezentujeme pět slovanských národů. Všechny sdílíme myšlenku, že umění je univerzální jazyk, kterému každý porozumí. A jsme přesvědčené, že poselství obsažené v naší hudbě je srozumitelné posluchačům u nás i v zahraničí. V naší písni se chceme podělit o příběh sesterství,“ uvedla před Eurovizí zpěvačka a spoluautorka skladby My Sister's Crown Patricie Kaňok Fuxová.

Zdroj: Instagram.com/vesna__music, Novinky.cz, Ceskenoviny.cz

Autor:
Publikováno: 10. 5. 2023 09:59 Nahlásit obsah