Škola ro(c)ku: Jak se změnili a co dnes dělají hlavní představitelé?

Škola ro(c)ku: Jak se změnili a co dnes dělají hlavní představitelé? Zdroj: https://consequenceofsound.net/

Škola ro(c)ku je poměrně úspěšný snímek z roku 2003, který vypráví o jedné neobvyklé školní kapele, kterou vede svérázný Jack Black. Ve filmu si tak zahrálo mnoho dětských herců, kteří se za 16 let od natáčení přeci jenom trochu změnili. Co dnes dělají herci, kteří se ve filmu objevili?

Pokud jste film neviděli nebo si třeba jen nevybavujete o čem je, stručně vám ho představíme. Hlavní postavou je Dewey Finn, kytarista, kterého právě vyhodili z jeho kapely. Protože potřebuje peníze, nechá se zaměstnat na prestižní soukromé základní škole a vydává se za svého kamaráda Neda, který měl původně na místo suplujícího učitele nastoupit. Škola i vyučování ho začnou zajímat až ve chvíli, kdy zjistí, že někteří žáci dokážou hrát obstojně na hudební nástroje. Založí pomocí nich novou rockovou kapelu, se kterou chce uspět v soutěži Klání kapel a děti se tak místo matematiky a zeměpisu věnují hudbě. Asi je vám jasné, že dříve či později se vše provalí, ale ani tento film se neobejde bez happy endu. Jak se daří dětem a dospělým hereckým představitelům dnes?

TIP: Chcete vědět, jak se změnili herci vedlejších rolí v Harry Potterovi? Přečtěte si náš článek zde.

Jack Black

Ač už před rokem 2003 zaznamenal Jack Black úspěchy, film Škola ro(c)ku potvrdil Jackovo místo mezi hollywoodskou špičkou. Za svůj výkon byl dokonce nominován na Zlatý glóbus a nabídky se mu jenom hrnuly. Objevil se ve filmech King Kong, Králové ro(c)ku, Tropická bouře, Rok jedna, Gulliverovy cesty, Jumanji: Vítejte v džungli a v mnoho dalších. Mimo jiné daboval i hlavní postavu v animovaném filmu Kung Fu Panda. V minulém roce jsme ho mohli vidět ve filmu Čarodějovy hodiny, kde si zahrál společně s Cate Blanchett. Že je stále populární dokazuje i to, že když si asi před měsícem založil na serveru Youtube herní kanál, získal během pouhých pár dní 3 miliony odběratelů.

Jack Black je stále oblíbený herec. Zdroj: www.hollywoodreporter.com

Joan Cusack

Joan Cusack je ostřílenou herečkou, která měla před rolí ve Škole ro(c)ku za sebou dvě nominace na Oscara. Pamatovat si ji můžeme třeba z filmů Addamsova rodina 2, Miluj bližního svého, Báječný svět shopaholiků a mnoho dalších. Nadabovala také Jessie z Příběhů hraček.

Joan je úspěšnou herečkou. Zdroj: www.hollywoodreporter.com

Miranda Cosgrove

Miranda odstartovala svou kariéru v roce 2001, když si v seriálu Smallville zahrála malou Lanu Langovou. Jejím filmovým debutem pak byla Škola ro(c)ku, kde si zahrála ambiciózní a chytrou Summer. Následovalo několik dalších seriálových rolí, díky kterým se stala druhou nejlépe placenou dětskou televizní herečkou. Vydala i své sólové album a namluvila jednu postav ve filmu Já, padouch.

Miranda se u filmování uchytila. Zdroj: www.hollywoodreporter.com

Joey Gyados Jr.

Pro Joeyho byla role Zacka jeho první a do dnešní doby i poslední. Namísto toho se vydal na dráhu hudebníka a se svou skupinou Stereo Jane se účastní nejrůznějších hudebních festivalů.

Joeys se věnuje hudební kariéře. Zdroj: www.hollywoodreporter.com

Kevin Clark

Stejně jako Joey, ani Kevin se nerozhodl dále věnovat herectví a namísto toho rozvíjel svůj hudební talent. V současnosti je bubeníkem skupiny Robbie Gold.

I Kevin se namísto herectví věnuje hudbě. Zdroj: www.hollywoodreporter.com

Rebbeca Brown

Rebbeca Brown se taktéž neobjevila v žádném dalším filmu, ale účinkovala v několika zábavních pořadech. Dál se ale věnuje zpěvu a hraní na kytaru. Pokud byste si ji chtěli poslechnout, můžete její vystoupení najít na její Youtube kanále.

Rebecca Brown má svůj vlastní hudební Youtube kanál. Zdroj: www.hollywoodreporter.com

Robert Tsai

Robert Tsai se po natáčení věnoval dále hře na piano. Studoval na Dartmouthu a nyní koncertuje a věnuje se i hudební produkci.

Robert se věnuje hře na piáno. Zdroj: www.hollywoodreporter.com

Maryam Hassan

Ač ve filmu prokázala Maryam svůj obrovský talent, nebylo o ní od dob natáčení vůbec slyšet a vidět jsme ji mohli pouze při společném koncertu herců, kteří se setkali v roce 2015.

O Maryam není od natáčení vůbec slyšet. Zdroj: www.hollywoodreporter.com

Autor:
Publikováno: 15. 1. 2019 10:02 Nahlásit obsah