Wings for Life World Run, když tě dojede auto, končíš

Wings for Life World Run, když tě dojede auto, končíš Zdroj: wingsforlifeworldrun.com

Závod bez cíle, v němž si až na trati každý účastník určí, kolik kilometrů uběhne. Zároveň prostředek pro pomoc lidí, kteří ji opravdu potřebují. To je charitativní závod Wings for Life World Run, jehož šestý ročník se uskuteční 5. května.

Jedinečný zážitek, dobrý pocit, a hlavně unikátní možnost poměřit se s běžci téměř po celém světě. To vše nabízí závod Wings for Life World Run. V jednu jedinou chvíli o první květnové neděli se na trať vydá tisíce běžců a záleží na každém z nich, jak svůj závod pojme. Někdo jede na výkon, někdo překonává sám sebe a někdo ho pojme jako procházku. Důležitá je myšlenka, která všechny spojuje - běžíme za ty, kteří nemohou.

Ve Vídni, v Praze, kdekoli

Kromě konceptu se tento závod odlišuje od jemu podobných další důležitou věcí. Má start, ale nemá pevný cíl. Půl hodiny po posledním závodníkovi vyjede takzvaný Catcher car – auto představující pohyblivý cíl. Jakmile na trati běžce dojede, započítá se mu uběhnutá vzdálenost a končí.

V loňském roce vyšli organizátoři závodu vstříc všem, kteří se chtěli zúčastnit, ale neměli možnost vyjet do Vídně nebo Mnichova, tedy oficiálních pořadatelských měst. Pro všechny mobilní operační systémy připravili aplikaci Wings for Life World Run, díky které může vyběhnout každý odkudkoliv, i ve svém domovském městě.

Není třeba být zrovna profesionální běžec. Stačí se do závodu přihlásit a ve stejný čas, kdy zazní startovní výstřely po celém světě, vyrazit klidně jen na procházku se psem nebo s kočárkem. Každý, kdo pomáhá, se počítá. Pomocí internetového připojení se vás bude snažit dohnat i virtuální Catcher Car.

Zdroj: wingsforlifeworldrun.com

App Run v České republice

Kdo by se chtěl závodu zúčastnit, ale nechtělo by se mu běžet samotnému, může se připojit k oficiálnímu organizovanému App Runu například v pražské Stromovce. Rozšíří tak řady těch, kteří se po celém světě rozhodli pomáhat.

V loňském roce se do závodu registrovalo více než 100 000 běžců, kteří dohromady urazili vzdálenost přes 930 tisíc kilometrů. Na dobrou věc se tak vybralo přes 3 miliony eur. A ještě jednu zajímavost přinesl ročník 2018. Švédský handicapovaný sportovec Aron Anderson na svém vozíku porazil všechny zdravé závodníky a než ho dojel Catcher car, dostal se na metu rekordních 89,85 kilometrů.

O závodě Wings for Life Word Run

Celá částka ze startovného putuje na výzkum poranění míchy, kterou se zabývá nezisková nadace Wings for Life. Tento charitativní běh se svým neobvyklým konceptem proslavil už téměř po celém světě.

Překážkou není 13 časových pásem, na 150 různých národností, ani věk soutěžících. Nejstaršímu bylo zatím 95 let. Kromě jedinečné podpory handicapovaných má závod ještě další specifikum.

Trasa a délka závodu není přesně daná, je pro každého individuální. Půl hodiny po tom, co vyrazí poslední běžec, vyjede ze startu catcher car, které představuje pohyblivý cíl. Když vás dojede, váš závod je u konce.

Autor:
Publikováno: 2. 5. 2019 14:01 Nahlásit obsah