9 tipů, které vám pomohou, abyste si nemuseli mýt vlasy každý den

9 tipů, které vám pomohou, abyste si nemuseli mýt vlasy každý den Zdroj: Shutterstock

Stále přibývá lidí, kteří jsou nuceni mýt si vlasy každý den. Ačkoliv si vlasy večer umyjí, druhý den už vypadají, jako by si je nemyli týden. Paradoxem ovšem je, že denní mytí vlasy poškozuje – vlasy se vysušují a konečky třepí. Tyto rady by vám měly pomoci, aby se doba mezi jednotlivými mytími prodloužila.

Jídelníček

Na stavu vašich vlasů má určitý podíl i skladba vašeho jídelníčku. Můžete jím do jisté míry ovlivnit aktivitu mazových žláz. Z vaší stravy proto vyřaďte smažené a tučné pokrmy a minimalizujte konzumaci cukru a bílého pečiva. Zařaďte více ovoce, zeleniny, libového masa, mléčných produktů a ořechů.

Používejte suchý šampon

Jako rychlá pomoc vám poslouží suchý šampon, který nanesete ke konečkům. Kolem mastného vlasu vytvoří jakýsi obal, díky kterému bude vlas vypadat čistě.

Zdroj: Shutterstock

Používejte doplňky a chytré účesy

Upravit a částečně zamaskovat mastnější vlasy vám pomohou chytré doplňky. Pomocí šátku můžete skrýt třeba celé vlasy nebo jen ofinu. Pomůže vám i obyčejná čelenka či skřipce. Skvělým maskovacím účesem jsou také vlasy spletené do copů.

Pozor na teplotu vody

Velkou pozornost byste měli věnovat teplotě vody. Pokud si vlasy budete mýt příliš horkou vodou, zvýšíte tím množství mazu, který vylučuje vaše pokožka. Používejte proto vodu vlažnou nebo mírně teplou.

Rozčešte vlasy předtím, než jdete spát

Ještě předtím, než zalehnete do postele, si vlasy rozčešte. Jakmile si lehnete, vlasy rozložte na polštář nebo je spleťte do volného copu.

Zdroj: Shutterstock

Triky s pěšinkou

Zakamuflovat mastnější kořínky vám pomůže i přemístění pěšinky. Právě u pěšinky se začínají vlasy mastit a pokud ji o kousek přemístíte, dostanou vaše vlasy nový zdravý vzhled.

Vyhněte se upláclým účesům

Nesnažte se mastnější vlasy zakrýt upláclými a staženými vlasy. Namísto toho, vlasy u kořínků lehce přizvedněte, čímž jim dodáte objem a poté je stáhněte do "rozcuchaného" drdolu.

Umyjte svůj hřeben

Nezapomeňte pravidelně čistit veškeré hřebeny, které používáte. Je v nich usazen jak maz z vlasů, tak i stylingové přípravky. Jednou týdně je tak „properte“ ve vlažné vodě s trochou šamponu či mýdla.

Dodržujte zásady správného mytí

Pamatujte, že šampon patří mezi kořínky vlasů, kondicionér zas pouze do délek. Šamponem si hlavu nedrhněte – místo toho ho bříšky prstů jemně vmasírujte. Na usušení vlasů místo ručníku použijte raději staré bavlněné tričko.

Autor:
Publikováno: 3. 2. 2022 16:36 Nahlásit obsah