9 tipů, které vám pomohou, abyste si nemuseli mýt vlasy každý den

9 tipů, které vám pomohou, abyste si nemuseli mýt vlasy každý den Zdroj: shutterstock.com

Stále přibývá lidí, kteří jsou nuceni mýt si vlasy každý den. Ačkoliv si vlasy večer umyjí, druhý den už vypadají, jako by si je nemyli týden. Paradoxem ovšem je, že denní mytí vlasy poškozuje – vlasy se vysušují a konečky třepí. Tyto rady by vám měly pomoci, aby se doba mezi jednotlivými mytími prodloužila.

Jídelníček

Na stavu vašich vlasů má určitý podíl i skladba vašeho jídelníčku. Můžete jím do jisté míry ovlivnit aktivitu mazových žláz. Z vaší stravy proto vyřaďte smažené a tučné pokrmy a minimalizujte konzumaci cukru a bílého pečiva. Zařaďte více ovoce, zeleniny, libového masa, mléčných produktů a ořechů.

Používejte suchý šampon

Jako rychlá pomoc vám poslouží suchý šampon, který nanesete ke konečkům. Kolem mastného vlasu vytvoří jakýsi obal, díky kterému bude vlas vypadat čistě.

Zdroj: shutterstock.com

Používejte doplňky a chytré účesy

Upravit a částečně zamaskovat mastnější vlasy vám pomohou chytré doplňky. Pomocí šátku můžete skrýt třeba celé vlasy nebo jen ofinu. Pomůže vám i obyčejná čelenka či skřipce. Skvělým maskovacím účesem jsou také vlasy spletené do copů.

Pozor na teplotu vody

Velkou pozornost byste měli věnovat teplotě vody. Pokud si vlasy budete mýt příliš horkou vodou, zvýšíte tím množství mazu, který vylučuje vaše pokožka. Používejte proto vodu vlažnou nebo mírně teplou.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 4. 5. 2017 11:32 Nahlásit obsah