Bolest hlavy může po orgasmu způsobit velmi vážné onemocnění. Tohle nepodceňujte

Bolest hlavy může po orgasmu způsobit velmi vážné onemocnění. Tohle nepodceňujte Zdroj: Shutterstock.com

Bolest hlavy může mít spoustu příčin, avšak tou nejzáhadnější je orgasmus. Ačkoliv bolest hlavy bývá většinou výmluva k tomu, aby k milování vůbec nedošlo, někteří lidé pociťují bolest spíše bezprostředně po prožití orgasmu.

Jak se ukázalo, těchto případů jen přibývá, proto se německý vědec z münsterské univerzity začal tímto typem bolesti zaobírat více dopodrobna a zkoumal jeho příčinu. Na základě nejnovějších výzkumů přišel k závěru, že pokud člověk prožívá po ale i během orgasmu bolest hlavy, může se jednat o výron do mozku.

Zdroj: Shutterstock.com Také rozdělil tento typ bolesti na dvě skupiny – u některých se dostavuje během vyvrcholení a u druhé skupiny se objevuje několik minut po jeho odeznění. Dle výsledků se dá také říci, že se výskyt této nemoci objevuje s přibývajícím věkem, protože se většinou projeví u osob starších třiceti let. Podle všeho se to však netýká jen žen, spíše naopak, tato bolest se dostavuje třikrát až čtyřikrát častěji u mužů než u něžného pohlaví.

Pokud se i vy do této skupinky lidí řadíte, měli byste vědět, že tohle onemocnění nelze přecházet, ale je potřeba vyhledat odbornou pomoc a podstoupit potřebná vyšetření. 

Autor:
Publikováno: 29. 1. 2021 11:14 Nahlásit obsah