Chcete mít krásné a zdravé vlasy? Dodržujte tato pravidla

Chcete mít krásné a zdravé vlasy? Dodržujte tato pravidla Zdroj: Shutterstock

Lesklé, zdravé a hedvábně jemné vlasy, které se nekrepatí a jsou snadno poddajné. Rozhodně to není nic nemožného. I vy je můžete mít, i když si svou hřívu pravidelně barvíte, stylujete, fénujete a žehlíte. Zlepšit stav svých vlasů můžete už během několika týdnů, zkuste ale při péči o svou hřívu dodržovat následující pravidla.

Vlasy si umývejte 2-3krát týdně speciálním šamponem

Ženy s dlouhou hřívou často stojí před otázkou, jak často si mýt vlasy. Zvlášť když řeší problém, že pokožka jejich hlavy je mastná, ovšem konečky vlasů jsou suché. Pokožka hlavy by umýt potřebovala, jenže časté šamponování vůbec nesvědčí suchým vlasům - zvlášť ženy s kudrnatými vlasy vědí své.

Hairstylisté dlouhovláskám doporučují omezit umývání hlavy na 2-3krát týdně s tím, že by měly používat speciální  hydratační šampony, které vyčistí mastnou pokožku hlavy a zároveň dodají vlasům proteiny, a tím je intenzivně vyživí.

Tip: Umývání vlasů maximálně 2-3krát do týdne má svůj další důvod. Přirozený vlasový maz, který produkuje pokožka hlavy, je totiž pro vaši hřívu tou nejlepší a nejpřirozenější výživou.

Zdroj: Shutterstock

Aby mokré vlasy netrpěly

Mokré vlasy si nikdy nečesejte klasickým hřebínkem. Místo vyhlazení vlasů byste jenom poškodila jejich vnější vrstvu, takže by byly náchylnější ke krepatění a třepení. Po umytí používejte výhradně  speciální kartáč určený pro mokré vlasy

Vyměňte ručník za bavlněné tričko

Že si po umytí pořádně vydrbete vlasy ručníkem? Tak to děláte velmi špatně, protože klíčem pro hladké a lesklé vlasy rozhodně není žádné tření. Pokud si mokré vlasy drhnete ručníkem, zaděláváte si na hrubou a suchou hřívu. Na vysušení vlasů raději použijte suché bavlněné tričko, do kterého vlasy zabalte a jemně z nich vymačkejte přebytečnou vodu. Poté své vlasy nechte volně uschnout.

Spěte na hedvábí nebo saténu

I to, na jakých polštářích spíte, ovlivňuje kvalitu vašich vlasů. Pokud máte na polštářích bavlněné povlečení, vězte, že bavlna přes noc absorbuje z vašich vlasů veškerou vlhkost. Na polštář proto navlečte hedvábný nebo saténový povlak  - ten zadrží vlhkost a veškeré oleje, které jsou důležité pro výživu vašich vlasů.

Zdroj: Shutterstock

Zahrňte do jídelníčku zdravé tuky

Toužíte-li po lesklých a hladkých vlasech, musíte je vyživit hlavně zevnitř. Do svého jídelníčku proto zařaďte zdravé tuky, které najdete v avokádu, oříškách, dýňových semínkách nebo lososu. Ke krásným vlasům vám pomůžou také některé potravinové doplňky obsahující omega-3 mastné kyseliny. Důležité je rovněž, abyste za den vypila nejméně 1,5 litru čisté vody.

Mytí vlasů tvrdou vodou: Pomůže vám jedlá soda a jablečný ocet

Tvrdá voda, která obsahuje těžké kovy či minerály, vlasy vysušuje, kvůli čemuž jsou náchylnější ke krepatění a třepení se. Pokud žijete v oblasti, kde vám teče z kohoutku právě tvrdá voda, používejte k mytí vlasů hydratační šampon, k němuž vždy přidávejte půl lžičky jedlé sody. Vždy jednou za týden pak své vlasy opláchněte jablečným octem.

Autor:
Publikováno: 7. 4. 2022 10:24 Nahlásit obsah