Rakytníková zmrzlina: Recept, který vás překvapí svou chutí

Rakytníková zmrzlina: Recept, který vás překvapí svou chutí Zdroj: Shutterstock

Z rakytníku si můžete připravit spoustu zdravých a chutných receptů. Už jste ale někdy vyzkoušeli rakytníkovou zmrzlinu? Tato dobrota rozhodně stojí za ochutnání. Je osvěžující a doslova nabitá vitamínem C. Jak si ji tedy připravit?

Co vše potřebujete k receptu na domácí rakytníkovou zmrzlinu

  • 400 gramů plodů rakytníku
  • 300 gramů cukru krystalu
  • 5 decilitrů vody
  • 1 lžičku vanilkového extraktu

Zdroj: Shutterstock Příprava rakytníkové zmrzliny krok za krokem

1. V hrnci svařte vodu s cukrem, dokud se cukr nerozpustí. Do cukerného roztoku dejte rakytník a vanilkový extrakt. Vše vařte na mírném plamenu po dobu 15 minut.

2. Rakytníkové bobulky v cukerném roztoku v dalším kroku rozmixujte do hladka ponorným mixérem. Vzniklou směs poté propasírujte přes sítko. 

3. Základ na rakytníkovou zmrzlinu přelijte do tvořítek na nanuky nebo do větší uzavíratelné plastové nádoby a dejte na několik hodin do mrazničky zamrazit.

S čím je rakytníková zmrzlina nejlepší?

Rakytníková zmrzlina potěší vaše chuťové pohárky nejen sama o sobě. Báječnou kombinaci tvoří s čokoládovou zmrzlinou, skvěle doplňuje i některé domácí moučníky. Ladí například k čokoládovému brownie, ořechové bábovce nebo perníku pečenému na plechu. Skvělá je rovněž k lívanečkům nebo palačinkám.

Zdroj: Shutterstock Tip: Jak trhat rakytník, abyste se nepopíchali?

Otrhat z větviček rakytník, abyste jej připravili na konkrétní recept, rozhodně není jednoduchá záležitost. Ruční otrhávání oranžových bobulek je náročné a zdlouhavé. Navíc hrozí, že se nepříjemně popícháte.

Pokud tomu chcete předejít, můžete vyzkoušet jeden chytrý trik. Větvičky z rakytníku i s oranžovými plody ořežte, dejte do plastových sáčků a zamrazte přes noc. Následně větvičky postupně oklepejte nad větší nádobou, oranžové bobulky z nich samy opadají. Myslete ovšem na to, že tímto způsobem lze sklízet pouze jednu třetinu keře rakytníku.

Zdroj: Sweetchamomilla.com, Jenzeny.cz
Autor:
Publikováno: 12. 10. 2023 10:23 Nahlásit obsah