Cibule na chodidla: Tento trik našich babiček pomáhá proti rýmě a nachlazení

Cibule na chodidla: Tento trik našich babiček pomáhá proti rýmě a nachlazení Zdroj: Shutterstock

V boji proti virózám naše babičky a prababičky používaly generacemi ověřené postupy. Jedním z triků našich babiček je také aplikace plátků cibule na chodidlech, které na noc zafixujete teplou bavlněnou ponožkou. Tato babská rada slibuje zmírnění rýmy a nachlazení, uvolnění hlenů či snížení zvýšené teploty.

Cibule na chodidla pracuje s principem reflexních zón

Cibule na chodidla ve formě cibulových ponožek je stará babská rada, která pomáhá bojovat proti rýmě a nachlazení. Cibulové ponožky si zkuste na noc nasadit už tehdy, pokud cítíte, že na vás tzv. něco leze.

Na jakém principu cibulové ponožky vůbec fungují? Jak poukazuje tradiční čínská medicína, na povrchu lidského chodidla mají výstupy meridiány, což jsou energetické dráhy spojující jednotlivé orgány našeho těla. Jelikož meridiány vystupují na povrchu lidských chodidel ve formě reflexních bodů, můžeme je stimulovat. Pokud si tedy na chodidla přiložíte plátky cibule, její léčivé účinky se dostanou až do příslušných orgánů.

Zdroj: Shutterstock Jak aplikovat cibuli na chodidla? Naše babičky měly přesný postup

Zajímá vás, jak na cibulové ponožky? Vezměte si žlutou syrovou cibuli, oloupejte ji a nakrájejte na kolečka. Lehněte si večer do postele a navlékněte si na obě nohy teplé bavlněné ponožky. Do ponožek postupně vložte několik plátků cibule tak, aby zespodu těsně přiléhaly po celém chodidle.

Cibuli nechte tímto způsobem působit celou noc. Ráno si cibulové ponožky sundejte, cibuli vyhoďte a nohy omyjte. Tento trik našich babiček opakujte každou noc, dokud u vás příznaky rýmy či nachlazení nevymizí. Cibuli na chodidla si však dejte maximálně tři noci za sebou.

Výše uvedený postup je vhodný pouze pro dospělé. Dětem se totiž nedávají cibulové ponožky na celou noc, nechávají se působit pouze pár hodin. Cibule totiž může při kontaktu s citlivou dětskou pokožkou vyvolat podráždění.

Zdroj: Shutterstock S čím konkrétně cibulové ponožky pomáhají?

Cibule aplikovaná na chodidla vám přinese úlevu při rýmě, nachlazení či dalších virózách. Cibulové ponožky si zkuste podle rad našich babiček nasadit hned v počátcích nemoci. Tento babský trik má dále snižovat zvýšenou teplotu a mít blahodárný účinek na uvolňování hlenů.

Jelikož má cibule antibiotické, antivirové a protizánětlivé účinky, cibulové ponožky navíc podpoří případnou léčbu kožních plísní či bradavic na chodidlech.

Zdroj: Rozhlas.cz, Dumazahrada.cz, iReceptar.cz
Autor:
Publikováno: 11. 9. 2023 17:10 Nahlásit obsah