Co se stane, když si do koupele přidáte hořčici? Její účinky vás zajisté překvapí

Co se stane, když si do koupele přidáte hořčici? Její účinky vás zajisté překvapí Zdroj: Shutterstock

Jistě si jen málokdo dokáže představit, že by se dala hořčice použít i na něco jiného než k jídlu, jenže ono tomu tak skutečně je. Hořčice obsahuje proteiny, vlákninu, vitamíny i minerály, které jsou pro naše zdraví a tělo opravdu prospěšné.

Proto vám v následujícím článku ukážeme, k čemu všemu ji můžete ještě doma využít a v čem vám hořčice dokáže pomoci.

Léčba křečí

Trápí vás často silné křeče? V tom případě si při křeči vezměte hořčici a postižené místo si s ní natřete. Hořčice by měla křeč utlumit a zabránit jejímu návratu.

Zklidňuje popáleniny

Popálili jste se například o žehličku? Popálené místo si dejte rychle pod studenou vodu a poté si na postižené místo naneste trochu hořčice. Ta zajistí, aby se vám na tomto místě neudělal puchýř, a také zmírní bolest. Hořčice obsahuje látky, které dokonale zklidňují podrážděnou pokožku a navíc pomáhá při její regeneraci.

Zdroj: Shutterstock

Zmírňuje bolest v krku a nachlazení

Počasí v tomto období je klasicky aprílové a to s sebou přináší i nepříjemné bolesti v krku a nachlazení. Naštěstí i v tomto nám dokáže hořčice pomoci:

Co budete potřebovat:

  • 1 lžíci hořčičného semínka
  • šťávů z ½ citrónu
  • 1 lžíci medu
  • ¼ hrníčku vroucí vody

Jednoduše všechny ingredience smíchejte dohromady a nechte chvíli odstát. Po odstátí a vychladnutí pravidelně kloktejte a uvidíte, že bolest v krku bude rázem pryč.

Při nachlazení si naneste tenkou vrstvu hořčice na hrudník a následně si jej přikryjte vlhkým teplým hadříkem. Kombinace teplého obkladu a hořčice napomáhá při vyčistění dýchacích cest a snadnějšímu dýchání.

Zdroj: Shutterstock

Pomáhá při únavě

Byli jste cvičit, trošku jste to přehnali a najednou se cítíte, jakoby kdyby vás bolelo celé tělo a jste naprosto bez energie? Napusťte si vanu a s vaší oblíbenou solí do koupele přimíchejte dvě lžičky hořčice. Tuto směs si dejte do vany a relaxujte alespoň 20 minut.

Zlepšení kvality vlasů

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy. Navíc která žena by nechtěla pevné a zdravé vlasy? Hořčičný olej dokáže s našimi vlasy opravdové zázraky. Večer před spaním si do dlaní dejte tento olej a lehce jej vmasírujte do celé délky, zabalte vlasy do ručníku a nechte působit přes noc. Ráno si už jen vlasy umyjte šampónem.

Pokud se bojíte, aby se hořčičný olej nedostal během noci na vaše povlečení, můžete si klidně tento zábal udělat i přes den, je však důležité, aby působil na vlasech 8 hodin.

Zdroj: Shutterstock

Odstraňuje zápach

Některé láhve či nádoby v kuchyni, ačkoliv jsme je několikrát umývali, stále nepříjemně zapáchají a nic na tento zápach nepomáhá. I v tomto případě nám může pomoci hořčice! Do lahve nebo nádoby, kterou chcete umýt, dejte teplou vodu a pár lžiček hořčice (podle velikosti nádoby), láhev či nádobu uzavřete a pořádně protřepejte. Poté láhev umyjte a uvidíte, že zápach bude konečně pryč.

Skvělá pleťová maska

Hořčice má antioxidační a protizánětlivé účinky, navíc obsahuje vitamín E, který zároveň naši pleť přirozeně rozzáří. Vezměte si tedy hořčici a naneste si na obličej tenkou vrstvu, kterou nechte 15 minut působit. Po uplynutí této doby si obličej opláchněte teplou vodou. Na noc si můžete obličej potřít hořčičným olejem, který odstraní tmavé skvrny, sjednotí tón pleti a zregeneruje pokožku.

Autor:
Publikováno: 17. 8. 2022 09:28 Nahlásit obsah