Co se stane s vaším tělem, když ráno vypijete sklenku vody na prázdný žaludek?

Co se stane s vaším tělem, když ráno vypijete sklenku vody na prázdný žaludek? Zdroj: Shutterstock

Ten, kdo se už někdy snažil zhubnout nebo se alespoň zdravě stravovat, ví, že pití čisté vody ihned po probuzení je pro naše tělo opravdu prospěšné. Jenže věděli jste proč? Co vlastně s naším tělem dokáže? Proto jsme si připravili seznam 7 výhod, které s sebou voda po ránu přináší.

Nastartuje metabolismus

Vypití sklenky vody na lačný žaludek dokáže zrychlit náš metabolismus až o 24 %. To pomůže především těm, kteří se snaží shodit přebytečná kila.

Žádné pálení žáhy ani trávicí potíže

Pokud trpíte těmito žaludečními problémy, sklenka vody vám pomůže zředit žaludeční kyseliny a tím tyto nepříjemné obtíže odstraníte.

Zdroj: Shutterstock

Více zhubnete

Je to jednoduché, čím více vody vypijete, tím méně se budete cítit hladoví. Zkuste tedy vypít sklenici vody před i po jídle a uvidíte, že zbytečné přejídání nebude mít žádnou šanci.

Lesklejší vlasy

Dehydratace se projevuje i na našich vlasech, které jsou poté lámavé a matné. Takže když budete pít více vody, především dopoledne, ocení to i vaše vlasy, které se rázem stanou zdravé, hladké a krásně lesklé.

Předejdete ledvinovým kamenům

Ledvinové kameny umějí být velmi bolestivé. Když tedy budete pít dostatek vody, tomuto bolestivému a nepříjemnému onemocnění předejdete.

Zdroj: Shutterstock

Lepší pleť

Neperlivá čistá vody udělá vaši pleť jasnější a mnohem zářivější.

Posílí váš imunitní systém

Dostatek čisté vody ihned po probuzení a v dopoledních hodinách dokáže kvalitně odvodnit lymfatický systém, který je klíčem k silné imunitě.

Autor:
Publikováno: 29. 12. 2022 19:06 Nahlásit obsah