Mít sestru má spoustu výhod. I když je sesterské pouto pevné, bývá velmi složité

Mít sestru má spoustu výhod. I když je sesterské pouto pevné, bývá velmi složité Zdroj: Shutterstock.com

Máte sestru? Možná, že vám až příliš často leze na nervy. Na druhou stranu máte po svém boku ženu, která vám bude celoživotní oporou i přítelkyní. I když se ve vašem vztahu objeví mráčky, přesto byste měla být za svou sestru vděčná. Mít sestru je totiž jedna velký výhoda. Z jakých důvodů?

Sestry mají svůj vlastní jazyk

Jelikož spolu vyrůstáte od dětství, můžete se svou sestrou mluvit, aniž byste použila jakákoliv slova. Stačí i jeden pohled a rázem víte, co vám chce vaše sestra říct. I když spolu někdy komunikujete pomocí několika slov, i přesto si dokonale rozumíte. Pokud se s vámi něco děje a vy to své sestře neřeknete nebo popřete, vaše sestra to vždy pozná. V průběhu let se do vás naučila vidět přímo.

Když máte špatnou náladu, sestra vás dokáže rozveselit

Máte špatnou náladu a cítíte se pod psa. Když si vašeho stavu všimne vaše sestra, rázem ví, jak vám vyčarovat úsměv na tváři a jak vás i dále podpořit. Tato žena vás zná často lépe než vy sama a ráda se postará o to, aby vám bylo zase lépe. Ostatně bere to za svou sesterskou povinnost.

Zdroj: Shutterstock.com Sestry jsou vzájemně otevřené, říkají si i tvrdou pravdu

Mít sestru má i další výhody. Tato žena bude vůči vám vždy otevřená a řekne vám zpravidla vždy tvrdou pravdu bez ohledu na to, jak budou její slova bolet. Tvrdou pravdou vám však nechce ublížit, nepřeje si naopak, abyste si zbytečně komplikovala život (například špatnou volbou partnera).

Sesterské spory vás naučí umění kompromisu

Jistě jste se jako malé hádaly o barbíny nebo v dospívání o oblečení či šminky. Přesto jste dokázaly jedna druhé ustoupit a také si navzájem vyhovět. Právě sesterské soužití vás v průběhu let naučilo umění kompromisu a otevřené komunikace, což jsou dle odborníků z Univerzity Brighama Younga velmi důležité sociální dovednosti, které uplatníte i v následujícím životě.

Zdroj: Shutterstock.com Sestry se navzájem obdivují a respektují

Bez ohledu na to, kolikrát jste se pohádaly třeba o nové šaty nebo svetr, vaše sestra je osobou, která se vám dostala hluboko pod kůži a kterou mnohdy považujete za svůj vzor. I když možná neobdivujete všechny její vlastnosti, přistupujete k ní s přirozeným respektem. Tento svůj pohled jí ovšem pravděpodobně nikdy přímo neřeknete.

Díky sestře se nebudete cítit nikdy osaměle

Sestra na vás bude myslet, bude se s vámi stýkat a podporovat vás po celý váš život. Rozhodně tedy nebude platit, že byste trpěla pocitem osamělosti. Na tuto skutečnost upozornila také vědecká studie publikovaná v časopise Journal of Family Psychology, která říká, že sesterské pouto má v tomto případě pozitivní dopad na psychické zdraví. Jsou to právě sestry, které na rozdíl od bratrů udržují rodinu po smrti rodičů ve stálém kontaktu.

Jakým vztah máte se svou sestrou? Svěřte se nám do komentářů.

Autor:
Publikováno: 9. 1. 2020 10:43 Nahlásit obsah