Holení do plavek: Jak na hladká třísla bez červených pupínků?

Holení do plavek: Jak na hladká třísla bez červených pupínků? Zdroj: Shutterstock

Trendy přejí hladké pokožce bez jediného chloupku, a to i v oblasti intimních partií. Ale znáte to: I když se při holení nebo depilaci snažíte sebevíc, výsledkem je zarudlá pokožka s pupínky, což v takových bikinách nevypadá vůbec hezky. Jak tedy docílit hladkých třísel bez nevzhledné vyrážky? Vyzkoušejte následující triky!

Řiďte se menstruačním cyklem

Holení plánujte s ohledem na váš menstruační cyklus. Nikdy se neholte tři dny a méně před začátkem menstruace - to je doba, kdy je vaše pokožka nejcitlivější.

Dopřejte chloupkům teplou sprchu a kondicionér

Před samotným holením se nejprve osprchujte horkou vodou, ideálně pět až deset minut. Chloupky díky tomu změknou a povolí, což vám přijde vhod při jejich odstraňování. Ke změkčení a zjemnění chloupků zkuste použít i klasický kondicionér na vlasy - nechte jej působit minutu a pak opláchněte.

Zdroj: Shutterstock

Investujte do kvalitního holítka

Kvalitní oholení bezpochyby souvisí i s kvalitním holítkem. Investujte do holítek s více břity a výkyvnou hlavicí, se kterými máte jistotu, že se nepořežete. Nemusíte sáhnout pouze po dámských holítkách: Není žádným tajemstvím, že si řada žen oblíbila také kvalitní pánská holítka. Nikdy se neholte tupým holítkem - holítka (případně hlavice) pravidelně měňte.

Použijte pěnu či gel na holení s přídavkem aloe vera

Použití pěny či gelu na holení je základ. Vyberte si přípravek určený pro citlivou poukožku nebo s přísadou aloe vera. Rozhodně se nikdy neholte na sucho, čímž byste své intimní partie velmi snadno podráždila.

Soustřeďte se na způsob holení

Nejprve se holte po směru růstu chloupků a následně proti jejich směru. Stejné místo intimních partií rozhodně holítkem nepřejíždějte mnohokrát po sobě.

Pro zklidnění použijte hydrokortizonový krém

Oholená místa jemně namažte hydrokortizonovým krémem, který se běžně používá k ošetření drobného kožního podráždění. Tento krém minimalizuje zarudnutí kůže, zamezuje vznik pupínků a možné svědění.

Zdroj: Shutterstock

Nechte pokožku větrat

Nechte pokožku intimních partií větrat, ihned po oholení si neberte těsné spodní prádlo. Z toho důvodu se raději holte až večer a poté si oblékněte vzdušnou noční košilku nebo pyžamo.

Rada na závěr: Svým intimním partiím pravidelně dopřávejte peeling lufou

Červené pupínky jsou zpravidla způsobeny zarostlými chloupky. Aby vám chloupky tak příliš často nezarůstaly, svým intimním paritím pravidelně dopřávejte mechanický peeling lufou. Tím odstraníte tenkou vrstvu odumřelých buněk, které zůstaly na povrchu pokožky. Chloupky díky tomu nebudou tak často zarůstat a prorazí si cestu nejsvrchnější vrstvou kůže.

Autor:
Publikováno: 13. 7. 2022 08:11 Nahlásit obsah