Holit, nebo neholit intimní partie? Příroda velí odložit holítko

Holit, nebo neholit intimní partie? Příroda velí odložit holítko Zdroj: Shutterstock.com

Dnešní ženy podléhají módě hladkého těla. Své tělo holí skoro všude, i tam dole. I když je holení, či neholení intimních partií otázkou komfortu, často se mylně domníváme, že jde také o vysoce hygienickou záležitost. Je jen naše věc, zda si svůj klín holíme do hladka, nebo jej necháváte na přírodno. Jaké jsou ale hlavní důvody pro odložení holítka?

Chloupky v intimních partiích? Příroda je ženám nenechala pro nic za nic

Ženy si vyprávějí barvité historky z návštěvy kadeřnictví. O úpravě svého klínu vesměs raději pomlčí, a to i před kamarádkami. Jde přeci jenom o velmi osobní záležitost, která má stále nádech studu. Většina žen se však řídí dnešním módním trendem holení do hladka, a to ideálně jednou týdně. Jiné ženy své chloupky alespoň zastřihují a nakonec menšina svůj klín nechává, jak jej příroda stvořila.

Nikdo vám neřekne, jaká úprava intimních partií je ta správná. Záleží, v čem se vy sama cítíte nejlíp a samozřejmě, co se líbí i vašemu partnerovi. V každém případě byste měla vědět, že chloupky v intimních partiích nemáme jen tak. Příroda je přeci jenom ženám ponechala z nějakých důvodů. Co se tedy stane, když na nějaký čas odložíte holítko, a necháte si svůj klín zarůst?

Zdroj: Shutterstock.com

Chloupky tvoří ochrannou bariéru před bakteriemi a viry

Hlavním úkolem chloupků v intimních partiích je ochránit ženu před tím, aby se do jejího vnitřního poševního prostředí dostaly bakterie či viry. Ženské genitálie jsou vždy vlhké, čímž přitahují infekce nejrůznějšího původu. A právě proto tu jsou chloupky, které vás před těmito nezvanými návštěvníky dokážou ochránit.

Ženy si často holí chloupky z hygienických důvodů. Podle gynekologů je ovšem tento přístup zbytečný. Holítko v tomto případě stačí vyměnit za vlažnou vodu a mycí gel s kyselinou mléčnou určený pro intimní partie.

Nebudete mít rozedřená stehna

Pokud máte nějaké kilo navíc, jistě v létě, když nosíte sukně nebo šaty, řešíte jednu nepěknou věc. A to jsou stehna, která se třou v důsledku chůze o sebe, a jsou podrážděná nebo až rozedřená do krve. Zarostlý klín vám však v důsledku zvýšené produkce přírodních olejů a potu zajistí zmírnění tření. Můžete tak zapomenout na nepříjemnou vyrážku nebo dokonce rozedřená stehna.

Chloupky tlumí nárazy a ochrání vás před zraněním

Pubické chloupky, které máte v intimních partiích, skýtají pro ženské tělo další výhody. Fungují také jako skvělé tlumiče nárazů, což oceníte při některých sportovních aktivitách. Třeba při jízdě na kole nebo na koni. Takto ozdobený klín navíc snižuje pravděpodobnost, že dojde k zevnímu zranění vašich pohlavních orgánů.

Předejdete teplotním výkyvům

Tak jako nemáme na ozdobu jenom naše vlasy, také zarostlý klín dokáže naše tělo a především jeho vnitřní orgány ochránit před teplotními výkyvy. Pubické chloupky mají v tomto případě neuvěřitelnou vlastnost – snaží se zachovávat konstantní teplotu. V chladných dnech udržují kůži v teple a pohodlí.

A jak je to v létě? Mazové žlázy těchto chloupků vylučují přírodní oleje, které intimní oblast nejen promazávají, ale také ochlazují.

Zdroj: Shutterstock.com

Budete pro svého partnera přitažlivější nežli dřív

Toto tvrzení je v rozporu s dnešními trendy, které hlásají, že nejvíc sexy je hladké oholení. Samozřejmě, je jenom otázkou osobních preferencí, co vám a vašemu partnerovi přijde nejpřitažlivější.

Ovšem pubické ochlupení v tomto případě sází na ty úplně nejzákladnější lidské pudy, kterými se řídili i naši předci. Potní žlázy v ženských ochlupených intimních partiích produkují feromony, které jsou pudově pro muže ještě přitažlivější, než ty nejsvůdnější parfémy. Tohoto zjištění se chopil i samotný parfumářský průmysl, který využívá složek lidského potu i v některých parfémech.

Autor:
Publikováno: 11. 3. 2019 10:00 Nahlásit obsah