Hučení a pískání v uších: Jaké jsou jeho příčiny a co na něj pomáhá?
Zvonění, hučení či pískání v uších zažil snad každý z nás. Pokud se u vás tento stav objeví jenom jednou za čas a hned odezní, není se čeho bát. Jestli však s pískáním v uších bojujete dlouhodobě, raději zajděte k lékaři. Častá ušní šelest odborně nazývaná jako tinnitus totiž může být signálem mnohem vážnější nemoci.
Příčiny pískání v uších: Tinnitus jako civilizační nemoc
Mluví se o tom, že jde hlavně o civilizační nemoc. Za časté hučení a pískání v uších totiž může především naše rychlé a náročné životní tempo, které bývá plné stresujících situací a nadměrného hluku. Není proto divu, že s nepříjemnou šelestí v uchu, odborně nazývanou tinnitus, v posledních letech bojuje čím dál tím víc lidí.
Pískání v uších: Předzvěst vážnější nemoci?
Pokud vám neustále zvoní, hučí či píská v uších a v různých intervalech se tento stav zesiluje nebo zaslabuje, příčina může být podle lékařů i někde jinde. Pískání v uších se totiž neobjevuje samo o sobě, ale vždy doprovází nějakou závažnější nemoc.
Jak zmírnit pískání v uších? Máte několik možností
Jistě uznáte, že časté pískání v uších vás dokáže pěkně potrápit a udělat pořádnou paseku hlavně s vaší psychikou. Řada lidí kvůli němu trpí bolestmi hlavy, poruchou spánku i depresemi. Jakým způsobem můžete chronickému pískání v uších alespoň trochu ulevit?
- Zabavte se. Věnujte se činnosti, která vás baví a díky které přestanete na nepříjemné pískání v uších myslet.
- Věnujte se pravidelně relaxačním technikám a meditaci. Dejte se například na cvičení jógy, která vám zklidní mysl.
- Slyšeli jste o terapii zvukem? Vyzkoušejte ji. Zvuky a vibrace totiž ozdravně působí na celý psychosomatický systém.
- Uleví vám také akupunktura, což je léčebná metoda, která vychází z tradiční čínské medicíny.
- Zeptejte se svého lékaře na možnost využití magnetoterapie, konkrétně repetitivní transkraniální magnetické stimulace.