Hvězda Instagramu Josi Maria varovala před anorexií. Této nemoci však sama podlehla

Hvězda Instagramu Josi Maria varovala před anorexií. Této nemoci však sama podlehla Zdroj: Instagram.com @josimariaxx

Německá influencerka Josi Maria na Instagramu pravidelně zveřejňovala svůj boj s mentální anorexií. Tato 24letá dívka svými příspěvky šířila osvětu a zároveň podporovala stejně nemocné ženy a dívky. V polovině prosince 2020 však bohužel zemřela na následky svého onemocnění.

Ještě v listopadu 2020 Josi Maria v rozhovoru pro YouTubera Leeroy Matatu uvedla, že “nechce být jednou z deseti, která zemře na anorexii”. Stanovila si proto cíle, že přibere a začne žít kvalitnější život. Pravděpodobně tušila, že se její tělo nikdy nevrátí do normálu, protože mentální anorexii nelze nikdy stoprocentně vyléčit.

Obavy hvězdy sociálních sítí, kterou na Instagramu sleduje 155 tisíc lidí, se však staly smutnou realitou. Influencerka Josi Maria zemřela v pouhých 24 letech během dovolené na Kanárských ostrovech. Již při cestě letadlem měla tato dívka vážné zdravotní komplikace. Jak uvádí německý portál Vip.de, následně na ostrově Gran Canaria zemřela na hotelovém pokoji své nejlepší kamarádce Vanji v náručí. 

„Byla jsi andělem na zemi. Pro tvůj boj s touto vážnou nemocí jsme tě obdivovali do posledního momentu a stále jsme se museli bezmocně dívat na to, jak jsi tento boj prohrála. Měla jsi tolik plánů. Navždy zůstaneš hluboko v našich srdcích,” napsala Josinina máma po smrti své dcery na Instagram.

Josi Maria trpěla skoro polovinu svého života poruchou příjmu potravy. Boj s mentální anorexií však chtěla vyhrát a zároveň chtěla v boji s touto nemocí podpořit i ostatní. Proto na sociálních sítích sdílela příspěvky varující před nebezpečím anorexie.

“S anorexií bojuji od dětství a intenzivně poslední dva roky. Takto to ale nemůže pokračovat a rozhodně to také nebude pokračovat. Mám vůli a musím to zvládnout. Pro mě, pro mou rodinu a pro všechny, které mám ráda,” napsala ještě před několika týdny 24letá Josi Maria na Instagram. Svůj boj s mentální anorexií však bohužel prohrála.

Autor:
Publikováno: 6. 1. 2021 10:09 Nahlásit obsah