Jak se zbavit chrápání? Máme pro vás recept na jednoduchý domácí lék

Jak se zbavit chrápání? Máme pro vás recept na jednoduchý domácí lék Zdroj: Shutterstock

Chrápání je velmi nepříjemné nejen pro toho, koho trápí, ale hlavně pro ty v jeho okolí. Pokud jste to vy, kdo chrápe nebo váš partner či partnerka, máme pro vás jednoduché a účinné řešení, jak se jej zbavit jednou provždy!

Chrápání je zapříčiněno mnoha faktory, avšak nejčastěji je způsobeno ucpanými nosními dutinami, v některých případech však za něj může i obezita nebo konzumace alkoholu. Jde o nadměrné množství hlenu, které se nahromadilo v hrdle, průduškách a v nose.

Pokud už máte dost toho, že tím otravujete své blízké nebo jste naopak ten, kdo se kvůli hlasitému chrápání nemůže pořádně vyspat, máme pro vás přírodní domácí lék, při jehož požívání se míra chrápání postupně sníží.

Zdroj: Shutterstock

Co budete potřebovat:

  • 2 až 3 cm dlouhý kousek zázvoru
  • 2 mrkve
  • 2 jablka
  • ¼ citrónu

Postup:

Příprava tohoto domácího léku je více než jednoduchá. Zázvor a mrkve si nejdříve očistěte, z citrónu odkrojte kůru a jablka omyjte. Všechny výše zmíněné ingredience nakrájejte na menší kousky, poté vložte do mixéru a důkladně rozmixujte, dokud v nápoji nebudou žádné hrudky. Pokud se vám nápoj bude zdát příliš hustý, můžete přidat trošku vody na zředění. A máte hotovo, jak jednoduché, že?

Dávkování:

Pouze stačí pár hodin před spánkem tento nápoj vypít a postup opakovat několik dní po sobě. Nejenže vám tento lék pomůže s otravným chrápáním, ale také dostanete do těla velké množství vitamínu C a právě ten vám krásně pročistí dutiny od nahromaděného hlenu.

Chrápání má řešení a není dobrý nápad jej přecházet. Pokud vám však ani tento přírodní lék a zdravá strava nepomohou, raději se svým problémem navštivte lékaře.  

Autor:
Publikováno: 17. 2. 2022 17:00 Nahlásit obsah